Eucharystia...

"Eucharystia to autostrada do nieba" (Carlo Acutis)

W końcu zrób coś...

"Zacznij od robienia tego, co konieczne, potem zrób to, co możliwe. Nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego." (św. Franciszek z Asyżu)

Naciśnij trójkącik playera i posłuchaj...

 

 

Aktualności

Opublikowano 16.01.2020, 13:07
uroczystosc-sw-jozefa-sebastiana-pelczara W niedzielę 19 stycznia przypada uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona diecezji rzeszowskiej. Na mocy postanowienia papieskiego patronami naszej diecezji zostali św. Józef Sebastian Pelczar – patron pierwszorzędny i bł. Karolina Kózkówna – patronka drugorzędna. W tym dniu jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi...
Opublikowano 05.01.2020, 09:55
trzech-kroli-uroczystosc-objawienia-panskiego 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie nazywana świętem Trzech Króli. Jest to dla nas wszystkich okazja do publicznego wyznania wiary. Możemy to zrobić m.in. poprzez uczestnictwo w orszaku oraz poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej, a następnie oznaczenie drzwi naszych mieszkań symbolem: C✞M✞B 2020 Christus mansionem...
Opublikowano 20.12.2019, 17:23
boze-narodzenie-wiara-i-relacja-z-bogiem-nasze-zaangazowanie 16 grudnia zakończyło się seminarium odnowy wiary, które było zorganizowane przez wspólnotę odnowy w Duchu Świętym "Emaus" działającej przy naszej parafii. Seminarium odnowy wiary - czyli rekolekcje, w których mieliśmy okazję do wzmocnienia naszej wiary i do otwartości na działanie Ducha Świętego. Seminarium poprowadził ks. Damian Ziemba. Co tydzień...
Opublikowano 15.12.2019, 11:02
swieca-pasterzy-swieca-radosci Dzisiaj przeżywamy 3 niedzielę Adwentu (Gaudete). Połowa czasu przygotowania do naszego spotkania z Panem już de facto minęła. Kolor liturgiczny, dzisiaj różowy, ma nam przypominać o radości, z jaką każdy chrześcijanin powinien czekać, aż Pan powróci. Różowy zawsze wywołuje uśmiech na naszej twarzy, ale powinien odzwierciedlać także stan naszej...
Opublikowano 11.12.2019, 17:14
nabozenstwo-o-dar-potomstwa-z-blogoslawienstwem-dla-kobiet-oczekujacych-dzieci Kolejne spotkanie modlitewne. 12 grudnia 2019 r. odbędzie się modlitwa z prośbą o cud potomstwa i z błogosławieństwem dla kobiet oczekujących dzieci w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. Różaniec przed Mszą (o godz. 17:30), poprowadzi parafialna grupa odnowy w Duchu Świętym „Emaus”. Msza święta będzie o 18:00, a po niej nabożeństwo...
Opublikowano 08.12.2019, 10:51
uroczystosc-niepokalanego-poczecia-nmp Kościół katolicki 8 grudnia obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę, że Maryja, napełniona „łaską” przez Boga (Łk 1, 28), została odkupiona od chwili swego poczęcia, Kościół wyznawał od wieków, a oficjalnie potwierdził ją poprzez dogmat Niepokalanego Poczęcia, ogłoszony w 1854 r. przez papieża Piusa IX. Tajemnica...
Opublikowano 01.12.2019, 20:13
adwent-rozpoczety-jaki-to-czas-dla-ciebie Kiedyś to okres pokutny, dzisiaj raczej radosny i pobożny. Modlitwa, post i jałmużna to najważniejsze dobre uczynki, które powinniśmy czynić. Słowa Pana: "uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przyszedł na was znienacka, jak potrzask" (Łk 21, 34) - mówią o tym,...
Opublikowano 01.12.2019, 20:09
nowi-kandydaci-na-ministrantowW dniu dzisiejszym tj. 1 grudnia 2019 r. pięciu chłopców zostało przyjętych do grona kandydatów na ministrantów. Teraz przez jakiś czas pod opieką ks. Kamila oraz animatorów będą przygotowywać się do posługi ministranckiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze przy ołtarzu.
Opublikowano 26.10.2019, 21:10
seminarium-odnowy-wiary Seminarium odnowy wiary w naszej parafii. Jest to pewna forma rekolekcji, w której mamy okazję do wzmocnienia naszej wiary i do otwartości na działanie Ducha Świętego. Prosta, a jednocześnie dynamiczna i konkretna forma przekazu ma za zadanie prowadzić nas do osobistego doświadczenia Słowa Bożego w naszym życiu. Bóg pragnie do nas przyjść, by...
Opublikowano 14.10.2019, 09:43
tegoroczne-nabozenstwa-fatimskie-zakonczone 13 października 2019 r. zakończyliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie, trwające od maja do października. W tym roku rozważaliśmy 6 zdań Maryi wypowiedziane w Ewangeliach: „Jakże się to stanie skoro nie znam męża?” (Łk 1,34), „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa” (Łk 1,38), „Wielbi dusza moja Pana” (Łk 1,46-55), „Synu...
Opublikowano 10.10.2019, 21:38
dzisiaj-odbylo-sie-kolejne-spotkanie-modlitewne-o-cud-poczecia W dniu 10 października 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie modlitewne o cud poczęcia i o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących narodzin dziecka. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbywają się one cyklicznie w każdy II czwartek miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 17.30 różańcem, prowadzonym przez parafialną grupę odnowy w Duchu Świętym...
Opublikowano 06.10.2019, 21:37
ta-druzyna-zawsze-wygrywa 28 września na terenie ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego w Myczkowcach rozegrał się nie lada turniej. Do walki stanęły dwie drużyny pochodzących z naszej parafii… przyjaciół. W radosnej atmosferze rozegrały one mecz piłki nożnej, w którym puchar zwycięstwa stanowiły: życzliwość, jedność wspólnoty i uczynki miłosierne. Wszystko po to, by...
Opublikowano 07.09.2019, 13:57
odpust-parafialny-2019   Przygotowujemy się do Uroczystości odpustowych naszej parafii. Odbędą się one 14 września 2019 r. w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Poprzedzi je renowacja misji świętych, którą rozpoczniemy 11 września. Na plakacie zamieszczony jest program odpustowy. Dzień odpustu związany jest z możliwością uzyskania daru duchowego, jakim jest odpust...
Opublikowano 27.06.2019, 09:47
wakacyjny-wyjazd-na-grilla-liturgiczna-sluzba-oltarza Ministranci i lektorzy wraz z ks. Kamilem oraz p. Arkadiuszem, w niedzielę 23 czerwca br. udali się do Przeworska, gdzie wakacyjny sezon rozpoczęli wspólnym grillem. Początkowo chłopcy mieli okazję zwiedzić centrum Przeworska, a następnie udali się na działkę. Dobrze wyposażona w między innymi trampolinę oraz basen działka, dała możliwość odpoczynku...
Opublikowano 22.06.2019, 11:58
uroczystosc-najswietszego-ciala-i-krwi-chrystusa-2019 W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 20 czerwca 2019 r. nasza wspólnota zgromadziła się na uroczystej Eucharystii o godz. 10.00. Po Mszy Św. wszyscy parafianie publicznie wyznali swoją wiarę poprzez udział w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy rozmieszczonych wokół pobliskich wieżowców przy ul. Krakowskiej. Ks. Kamil w homilii...
Opublikowano 12.06.2019, 11:38
przyjecie-do-grona-liturgicznej-sluzby-oltarza-czerwiec-2019 W niedzielę 9 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego podczas Mszy świętej o godzinie 10:00 odbyło się oficjalne przyjęcie pięciu chłopców w poczet Liturgicznej Służby Ołtarza przy naszej parafii. Chłopcy dziękując Panu za łaskę powołania do służby przy ołtarzu złożyli przysięgę ministrancką, przyrzekając obowiązki wypełniać pobożnie, gorliwie...
Opublikowano 11.06.2019, 12:55
radosc-wspolnoty-podczas-pikniku-parafialnego W uroczystość Zesłania Ducha Świętego na terenie naszej parafii w parku Sybiraków odbył się piknik parafialny pod hasłem "Radość wspólnoty". Wydarzenie to związane było z 40-leciem naszej parafii. Był to pierwszy piknik, który zorganizowali księża na czele z ks. proboszczem Dariuszem Gościmińskim. Gościem specjalnym był ks. kan. Franciszek Kołodziej...
Opublikowano 25.05.2019, 13:03
piknik-parafialny-radosc-wspolnoty W związku z 40-tą rocznicą utworzenia naszej parafii już 9 czerwca 2019 r w parku Sybiraków na terenie naszej parafii od godziny 15:00 odbędzie się piknik parafialny pod hasłem "Radość Wspólnoty". Dziel z nami to wspólne dzieło na chwałę Pana naszego Jezusa Chrystusa i Maryi Matki Jego. Będzie zabawa dla dzieci, konkursy, czas dla seniorów, namiot...
Opublikowano 19.05.2019, 21:34
rocznica-i-komunii-swietej-w-naszej-parafii Różne rocznice przeżywamy: małżeńskie, kapłańskie, urodzinowe. Ale jedną z najważniejszych rocznic w życiu wierzących jest rocznica przyjęcia Komunii Świętej. Co roku Kościół, a w zasadzie każda parafia taką rocznicę przeżywa. W naszej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego nie było inaczej. 63 dzieci wraz z rodzicami dziękowało Bogu za to, że od...
Opublikowano 15.05.2019, 22:27
litania-loretanska-i-spiew-piesni-maryjnych-przy-kapliczce  W miesiącu maju przy krzyżach i przydrożnych kapliczkach gromadzą się wierni, by śpiewać litanię loretańską i pieśni ku czci Matki Bożej. "Majówki" odbywają się w kościołach oraz różnych zakątkach parafii. Co prawda z powodu coraz lepiej rozwiniętej komunikacji drogowej, tradycja ta wydaje się powoli zanikać... u nas - w Rzeszowie było pięknie!...

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania