Precz szatanie

"Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was" (Jk 4, 7)

Ewangelia...

"Eucharystia oderwana od życia nie przynosi owoców. Ewangelią trzeba żyć poza murami kościoła" (o. Dolindo)

Naciśnij trójkącik playera i posłuchaj...

 

 

Aktualności

Opublikowano 01.12.2019, 20:13
adwent-rozpoczety-jaki-to-czas-dla-ciebie Kiedyś to okres pokutny, dzisiaj raczej radosny i pobożny. Modlitwa, post i jałmużna to najważniejsze dobre uczynki, które powinniśmy czynić. Słowa Pana: "uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przyszedł na was znienacka, jak potrzask" (Łk 21, 34) - mówią o tym,...
Opublikowano 01.12.2019, 20:09
nowi-kandydaci-na-ministrantowW dniu dzisiejszym tj. 1 grudnia 2019 r. pięciu chłopców zostało przyjętych do grona kandydatów na ministrantów. Teraz przez jakiś czas pod opieką ks. Kamila oraz animatorów będą przygotowywać się do posługi ministranckiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze przy ołtarzu.
Opublikowano 26.10.2019, 21:10
seminarium-odnowy-wiary Seminarium odnowy wiary w naszej parafii. Jest to pewna forma rekolekcji, w której mamy okazję do wzmocnienia naszej wiary i do otwartości na działanie Ducha Świętego. Prosta, a jednocześnie dynamiczna i konkretna forma przekazu ma za zadanie prowadzić nas do osobistego doświadczenia Słowa Bożego w naszym życiu. Bóg pragnie do nas przyjść, by...
Opublikowano 14.10.2019, 09:43
tegoroczne-nabozenstwa-fatimskie-zakonczone 13 października 2019 r. zakończyliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie, trwające od maja do października. W tym roku rozważaliśmy 6 zdań Maryi wypowiedziane w Ewangeliach: „Jakże się to stanie skoro nie znam męża?” (Łk 1,34), „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa” (Łk 1,38), „Wielbi dusza moja Pana” (Łk 1,46-55), „Synu...
Opublikowano 10.10.2019, 21:38
dzisiaj-odbylo-sie-kolejne-spotkanie-modlitewne-o-cud-poczecia W dniu 10 października 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie modlitewne o cud poczęcia i o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących narodzin dziecka. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbywają się one cyklicznie w każdy II czwartek miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 17.30 różańcem, prowadzonym przez parafialną grupę odnowy w Duchu Świętym...
Opublikowano 06.10.2019, 21:37
ta-druzyna-zawsze-wygrywa 28 września na terenie ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego w Myczkowcach rozegrał się nie lada turniej. Do walki stanęły dwie drużyny pochodzących z naszej parafii… przyjaciół. W radosnej atmosferze rozegrały one mecz piłki nożnej, w którym puchar zwycięstwa stanowiły: życzliwość, jedność wspólnoty i uczynki miłosierne. Wszystko po to, by...
Opublikowano 07.09.2019, 13:57
odpust-parafialny-2019   Przygotowujemy się do Uroczystości odpustowych naszej parafii. Odbędą się one 14 września 2019 r. w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Poprzedzi je renowacja misji świętych, którą rozpoczniemy 11 września. Na plakacie zamieszczony jest program odpustowy. Dzień odpustu związany jest z możliwością uzyskania daru duchowego, jakim jest odpust...
Opublikowano 27.06.2019, 09:47
wakacyjny-wyjazd-na-grilla-liturgiczna-sluzba-oltarza Ministranci i lektorzy wraz z ks. Kamilem oraz p. Arkadiuszem, w niedzielę 23 czerwca br. udali się do Przeworska, gdzie wakacyjny sezon rozpoczęli wspólnym grillem. Początkowo chłopcy mieli okazję zwiedzić centrum Przeworska, a następnie udali się na działkę. Dobrze wyposażona w między innymi trampolinę oraz basen działka, dała możliwość odpoczynku...
Opublikowano 22.06.2019, 11:58
uroczystosc-najswietszego-ciala-i-krwi-chrystusa-2019 W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 20 czerwca 2019 r. nasza wspólnota zgromadziła się na uroczystej Eucharystii o godz. 10.00. Po Mszy Św. wszyscy parafianie publicznie wyznali swoją wiarę poprzez udział w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy rozmieszczonych wokół pobliskich wieżowców przy ul. Krakowskiej. Ks. Kamil w homilii...
Opublikowano 12.06.2019, 11:38
przyjecie-do-grona-liturgicznej-sluzby-oltarza-czerwiec-2019 W niedzielę 9 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego podczas Mszy świętej o godzinie 10:00 odbyło się oficjalne przyjęcie pięciu chłopców w poczet Liturgicznej Służby Ołtarza przy naszej parafii. Chłopcy dziękując Panu za łaskę powołania do służby przy ołtarzu złożyli przysięgę ministrancką, przyrzekając obowiązki wypełniać pobożnie, gorliwie...
Opublikowano 11.06.2019, 12:55
radosc-wspolnoty-podczas-pikniku-parafialnego W uroczystość Zesłania Ducha Świętego na terenie naszej parafii w parku Sybiraków odbył się piknik parafialny pod hasłem "Radość wspólnoty". Wydarzenie to związane było z 40-leciem naszej parafii. Był to pierwszy piknik, który zorganizowali księża na czele z ks. proboszczem Dariuszem Gościmińskim. Gościem specjalnym był ks. kan. Franciszek Kołodziej...
Opublikowano 25.05.2019, 13:03
piknik-parafialny-radosc-wspolnoty W związku z 40-tą rocznicą utworzenia naszej parafii już 9 czerwca 2019 r w parku Sybiraków na terenie naszej parafii od godziny 15:00 odbędzie się piknik parafialny pod hasłem "Radość Wspólnoty". Dziel z nami to wspólne dzieło na chwałę Pana naszego Jezusa Chrystusa i Maryi Matki Jego. Będzie zabawa dla dzieci, konkursy, czas dla seniorów, namiot...
Opublikowano 19.05.2019, 21:34
rocznica-i-komunii-swietej-w-naszej-parafii Różne rocznice przeżywamy: małżeńskie, kapłańskie, urodzinowe. Ale jedną z najważniejszych rocznic w życiu wierzących jest rocznica przyjęcia Komunii Świętej. Co roku Kościół, a w zasadzie każda parafia taką rocznicę przeżywa. W naszej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego nie było inaczej. 63 dzieci wraz z rodzicami dziękowało Bogu za to, że od...
Opublikowano 15.05.2019, 22:27
litania-loretanska-i-spiew-piesni-maryjnych-przy-kapliczce  W miesiącu maju przy krzyżach i przydrożnych kapliczkach gromadzą się wierni, by śpiewać litanię loretańską i pieśni ku czci Matki Bożej. "Majówki" odbywają się w kościołach oraz różnych zakątkach parafii. Co prawda z powodu coraz lepiej rozwiniętej komunikacji drogowej, tradycja ta wydaje się powoli zanikać... u nas - w Rzeszowie było pięknie!...
Opublikowano 13.05.2019, 13:54
i-komunia-swieta-w-naszej-parafii 12 maja 2019 r. to pamiętna data dla 23 dzieci i ich rodzin, które w naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Dzieci po całorocznym przygotowaniu wraz z katechetą ks. Damianem mogły po raz pierwszy przyjąć Jezusa do swoich serc. Uroczystości komunijne rozpoczęły obrzędy przed wejściem do kościoła gdzie rodzice pobłogosławili swoje pociechy....
Opublikowano 10.05.2019, 22:02
nabozenstwo-i-msza-swieta-o-dar-potomstwa-i-szczesliwe-przyjscie-dziecka-na-swiat Kolejny czwartek i kolejne spotkanie modlitewne. 9 maja odbyła się modlitwa z prośbą o cud potomstwa i z błogosławieństwem dla kobiet oczekujących dzieci. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie zgromadziło się dużo par, które prosiły o taki cud oraz wiele matek proszących o błogosławieństwo. Różaniec przed Mszą, który poprowadziła...
Opublikowano 21.04.2019, 14:30
chrystus-zmartwychwstal-alleluja Triduum Paschalne zakończone. Chrystus żyje! Wszystkie nasze grzechy, smutki, problemy i zmartwienia zostały pogrzebane w grobie - Grób jest pusty - dokonało się odkupienie człowieka. Możemy żyć wiecznie - "za darmo" - z Miłości do ludzi Syn Boży umarł, ale zmartwychwstał - i co ważne powróci w Swej Chwale, bo została pokonana śmierć. Bądźmy...
Opublikowano 19.04.2019, 11:26
czy-smierc-to-koniec-wszystkiego-jezus-pokonal-smierc "To jest Ciało moje za was wydane. Czyńcie to na moja pamiątkę... Ten Kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej" Chrystus umarł... Wydawać się może, że wszystko się skończyło, bo zazwyczaj śmierć kończy wszystko. Nie w tym przypadku, jednak. Trzeciego dnia Jezus powstaje z grobu. Pokazuje, że wiara w Niego nie była daremna. Pokazuje, że...
Opublikowano 14.04.2019, 11:49
wielkie-triduum-paschalne WIELKI CZWARTEK18.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej19.30 -22.00 - adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy WIELKI PIĄTEK6.00 - 18.00 - Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy15.00 - koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny do Bożego Miłosierdzia17.00 - droga krzyżowa18.00 - Liturgia Męki Pańskiej20.00 - 23.00 - adoracja Pana Jezusa przy Grobie WIELKA...
Opublikowano 24.03.2019, 21:52
rekolekcje-szkolne Poniedziałek 25.03.2019 r.8:00-9:40 - nauka dla dzieci z kl. I-III9:50-11:30 - nauka dla dzieci kl. IV-VI11:45-13:30 - nauka dla dzieci kl. VII-VIII Wtorek 26.03.2019 r.8:00-9:40 - nauka dla dzieci z kl. I-III9:50-11:30 - nauka i Droga Krzyżowa dla dzieci kl. IV-VI11:45-13:30 - nauka i Droga Krzyżowa dla dzieci kl. VII-VIII Środa 27.03.2019...

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania