Precz szatanie

"Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was" (Jk 4, 7)

Nie grzesz mową...

"Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli kto nie grzeszy mową, jest mężem doskonałym, zdolnym utrzymać w ryzach także całe ciało" (Jk 3, 2)

I niedziela Adwentu

1.12.2019 r.

1. Kalendarz Liturgiczny: wtorek: wsp. św. Franciszka Ksawerego; środa: wsp. św. Barbary. W środę tradycyjnie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania intencji w koszyku, piątek – wsp. św. Mikołaja. sobota: wsp. św. Ambrożego. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Nabożeństwo o powołania, I piątek miesiąca – od godz. 16.30 spowiedź św. Bezpośrednio po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i zakończenie błogosławieństwem. Z racji spotkania ze św. Mikołajem nie będzie adoracji do godz. 20.00, I sobota miesiąca – od godz. 08.00 – odwiedziny chorych, o godz. 17.00 – Nabożeństwo I soboty. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie Róże różańcowe.


2. Składamy serdeczne podziękowania za złożone „Torby charytatywne” wraz z produktami na rzecz ubogich oraz za złożone ofiary do puszki Caritas.


3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. Jest to szczególny czas radosnego i pobożnego oczekiwania na Pana Jezusa. Więcej informacji o adwencie w naszej gazetce. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie całe rodziny na roraty, które w naszej parafii będą od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony adwentowe i przed Mszą św. zgromadziły się pod chórem. Dzieci będą losować i zabierać do domu figurę Matki Bożej. Dziś zmiana Róż różańcowych. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne oraz zbiórka do puszek, jako pomoc jesienna na WSD w Rzeszowie. Za tydzień na cele parafialne.


4. Do naszej parafii 6 grudnia przybędzie św. Mikołaj. Spotkanie z tak wspaniałym gościem odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.50. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z ks. Rafałem w zakrystii oraz pod nr telefonu 786 997 000.


5. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu od godz. 12.00 – 13.00 trwa „Godzina Łaski”. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.30 będziemy kontynuować czuwanie modlitewne, odmawiając Różaniec. Prosimy Róże różańcowe o poprowadzenie modlitwy, rozważając część chwalebną Różańca Świętego. Równocześnie w tym dniu będziemy przeżywać XX dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek, przeznaczona na ten cel. Z tej racji 8.12.2019 o 17.00 odbędzie się w kościele św. Rocha w Rzeszowie koncert piosenki kresowej z udziałem scholi z Przemyślan k. Lwowa. Serdecznie zapraszamy.


6. Spotkania: poniedziałek: Seminarium Odnowy Wiary po Mszy św. wieczornej, wtorek: spotkanie LSO, środa: spotkanie chóru „Soli Deo” o godz. 19.00, spotkanie kandydatów na ministrantów po Mszy św. wieczornej; czwartek: spotkanie Odnowy w Duchu Świętym „Emaus”, piątek: spotkanie scholii, niedziela: spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 13.30.


7. Dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła parafianom z ul. Broniewskiego 21. Prosimy o to teraz parafian z ul. Broniewskiego 19. Bóg zapłać.


8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, zabrania ze sobą gazetki parafialnej.


9. Solenizantom tygodnia oraz gościom i wszystkim parafianom życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.


10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Marek Szczepkowicz, +Stanisław Wrona.

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania