Służba Bogu

"Weź udział w trudach i przeciwnościach, jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa!" (2Tm 2, 3)

Dał nam Bóg Ducha...

"Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia" (2Tm 1, 7)

XXVIII niedziela zwykła

13.10.2019 r.

1. Kalendarz Liturgiczny: wtorek: św. Teresy od Jezusa, środa: św. Jadwigi Śląskiej. W środę tradycyjnie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania intencji w koszyku., czwartek: św. Ignacego Antiocheńskiego, piątek: św. Łukasza Ewangelisty, również nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, niedziela: rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.
2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele parafialne. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom.
3. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski. Wspieramy ofiarą stypendystów, budując żywy pomnik św. Jana Pawła II w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z tej racji młodzież będzie zbierać ofiary do puszek po każdej Mszy św. Dziś również przypada Dzień Imienin Biskupa Edwarda. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach. Zapraszamy również na Koncert Papieski, który odbędzie się 16.10.2019 (środa) o godzinie 18:00 w Filharmonii Podkarpackiej.
3. 14 października Caritas diecezji rzeszowskiej zaprasza do budynku Terapii Zajęciowej na spotkanie formacyjne dla członków parafialnych zespołów Caritas od godz. 16.00. Zaś 15 października o godz. 17.00 na Cmentarzu Wilkowyja odbędzie się Pogrzeb Dzieci Utraconych. Przypominamy również, że w tym samym dniu o godz. 20.00 w Kościele pw. św. Józefa na Staromieściu odbędzie się wieczór modlitewny dla rodziców Dzieci Utraconych.
5. Zachęcamy wszystkich chętnych na Nabożeństwo Różańcowe, codziennie o godz. 17.30. Bardzo prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu grupy: poniedziałek – dzieci, wtorek – dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, środa – XIV Róża różańcowa, czwartek – wspólnota „Emaus”, piątek – LSO, sobota – XV Róża różańcowa, niedziela – XVIII Róża różańcowa.
6. Spotkania: wtorek: spotkanie LSO, czwartek: spotkanie Odnowy w Duchu Świętym „Emaus”, piątek: spotkanie Oazy, sobota: spotkanie scholi o godz. 11.00.
7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Piotr Korzystka i Katarzyna Krok (zap.II). Kto by wiedział o przeszkodach, zachodzących między tymi osobami, ma obowiązek zawiadomić urząd parafialny.
8. Dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła parafianom z ul. Mikołajczyka 4, klatka III i IV. Prosimy o to teraz parafian z ul. Mikołajczyka 4, klatka V i VI. Bóg zapłać.
9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, zabrania ze sobą gazetki parafialnej.
10. Solenizantom tygodnia oraz gościom i wszystkim parafianom życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania