Usprawiedliwienie za darmo

"Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo z Jego łaski przez odkupienie, które jest w Chrystusie Jezusie" (Rz 3, 23-24)

Największy jest Bóg

"Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie!" (J 14,1)

XX niedziela zwykła

18.08.2019 r.

1. Kalendarz Liturgiczny: wtorek: św. Bernarda, środę: św. Piusa X, czwartek – NMP Królowej, piątek: - bł. Władysława Findysza, sobota: św. Bartłomieja. W środę tradycyjnie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania intencji w koszyku.

2. W przyszła niedzielę w Katedrze Rzeszowskiej ogólnodiecezjalne dziękczynienie za zbiory i plony ziemi, tzw. dożynki. Rozpoczną się o godz. 11.00, Msza Święta o godz. 12.00. Zapraszamy.

3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 – 8.00. W sytuacjach pilnych proszę dzwonić na telefon parafialny, podany w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

4. Dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła parafianom z ul. Mikołajczyka 8, klatka III i IV. Prosimy o to teraz parafian z ul. Mikołajczyka 8, klatka V i VI. Bóg zapłać. 

5. Solenizantom tygodnia oraz gościom i wszystkim parafianom życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania