Śmierć i życie wieczne

"Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym" (Rz 6,23)

Usprawiedliwienie za darmo

"Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo z Jego łaski przez odkupienie, które jest w Chrystusie Jezusie" (Rz 3, 23-24)

XII niedziela zwykła

23.06.2019 r.

1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; czwartek: zakończenie Oktawy Bożego Ciała: błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół; piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; sobota: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka na „świętopietrze”.

2. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 07.00 – 08.00

3. Zachęcamy do udziału w XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pokutnej za grzechy przeciw życiu do Tarnowca. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 6 lipca.

4. W dniu 24 czerwca 2019 r. odbędzie się konferencja dla ludzi przedsiębiorczych „Myśl na większą skalę”, pod patronatem m.in. biskupa rzeszowskiego w Politechnice Rzeszowskiej. Szczegółowe informacje na stronie http://nawiekszaskale.pl/.

5. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 4 do 13 sierpnia br. Zapisy w zakrystii.

6. Dzisiaj przeżywamy Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin – Msza święta o godz. 14:00 w kościele św. Jadwigi w Rzeszowie, a następnie od godz. 16:00 festiwal rodzinny w Parku Papieskim.

7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Michał Mokrzyński i Adrianna Piszcz (zap. II), Tomasz Kowalski i Joanna Wiech (zap. I), Adrian Stec i Joanna Batyra (zap. I). Kto by wiedział o przeszkodach, zachodzących między tymi osobami, ma obowiązek zawiadomić urząd parafialny.

8. Od dzisiejszej niedzieli do ostatniej niedzieli sierpnia zawieszamy prowadzenie gazetki parafialnej. Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne będą umieszczane w gablocie i tutaj na stronie internetowej.

9. Dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła parafianom z ul. Mikołajczyka 12 - kl. 20 i 21. Prosimy o to teraz parafian z ul. Mikołajczyka 12 - kl. 22 i 23. Bóg zapłać!

10. Parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych, a dzieciom i młodzieży dobrego wakacyjnego wypoczynku.

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania