Ewangelia...

"Eucharystia oderwana od życia nie przynosi owoców. Ewangelią trzeba żyć poza murami kościoła" (o. Dolindo)

Jesteśmy posłani

"Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam" (J 20, 21)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21.04.2019 r.

1. Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego trwa przez całą oktawę, w tym czasie każdego dnia uobecniamy wydarzenia wielkanocne. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się w tych ostatnich dniach do owocnego przeżywania najważniejszych dla nas katolików Świąt. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, pracownikom parafii, wszystkim grupom parafialnym oraz Wam – Drodzy Parafianie, którzy nie szczędziliście czasu i sił pomagając w przygotowaniu świątyni i jej otoczenia na to radosne świętowanie.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Świętujmy w gronie rodzinnym. Składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

3. We środę odbędzie się Koncert Uwielbienia w DD „Tabor” o godz. 18.00. Koncert poprowadzi grupa „Miriam” wraz z ks. Damianem. Serdecznie zapraszamy.

4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed tą Uroczystością. Dzieci proszone są o przyniesienie w niedzielę skarbonek z jałmużną wielkopostną na godz. 11.30. Składka przeznaczona jest na Caritas.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od środy do piątku w godz. 16.30-17.30.

6. Spotkania duszpasterskie: czwartek: spotkanie Odnowy w Duchu Świętym „Emaus”, w sobotę wyjazd Odnowy na Dzień Jedności do Frysztaka; sobota: godz. 11.00 – schola, 12.30 – teatr.

7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Bartłomiej Przybyło i Marta Lubińska (zap.II). Kto by wiedział o przeszkodach, zachodzących między tymi osobami, ma obowiązek zawiadomić urząd parafialny.

8. Zachęcamy do wzięcia naszej gazetki parafialnej oraz do zakupu prasy katolickiej.

9. Dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła parafianom z ul. Mikołajczyka 1. Prosimy o to teraz parafian z ul. Mikołajczyka 3. Bóg zapłać!

10. Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania