Być dobrym pracownikiem

"Dołóż starania, byś sam stanął przed Bogiem jako godny uznania pracownik, który nie przynosi wstydu, trzymając się prostej linii prawdy" (2Tm 2, 15)

Chrześcijaństwo

"Chrześcijaństwo nie jest łatwe, ale jest radosne" (Paweł VI)

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie modlitewne o cud poczęcia

Opublikowano: czwartek, 10, październik 2019

W dniu 10 października 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie modlitewne o cud poczęcia i o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących narodzin dziecka. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbywają się one cyklicznie w każdy II czwartek miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 17.30 różańcem, prowadzonym przez parafialną grupę odnowy w Duchu Świętym „Emaus”, później Msza Święta i o godz. 18.40 adoracja z indywidualnym błogosławieństwem.

Dzisiejsza Liturgia Słowa, jak usłyszeliśmy w homilii to zachęta do wytrwania w prośbach. Jezus w przypowieści o natrętnym przyjacielu przekonywał o wytrwałości i dobroci Ojca. Wiele małżeństw, które przychodzi na takie nabożeństwa podkreśla, że są im pomocne na drodze wiary. Otaczajmy ich swoją modlitwą.

 Wspólnota „Emaus” przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie.

 

 

Ta drużyna zawsze wygrywa

Opublikowano: niedziela, 06, październik 2019

28 września na terenie ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego w Myczkowcach rozegrał się nie lada turniej. Do walki stanęły dwie drużyny pochodzących z naszej parafii… przyjaciół. W radosnej atmosferze rozegrały one mecz piłki nożnej, w którym puchar zwycięstwa stanowiły: życzliwość, jedność wspólnoty i uczynki miłosierne. Wszystko po to, by zintegrować dzieci należące do naszej parafialnej scholi POD WEZWANIEM. I choć z powodu chorób, w ostatniej chwili aż 11 osobom z tej scholankowej rodzinki nie udało się pojechać, to dzień ten należy zaliczyć do niezwykle udanych. Podczas wspólnej Eucharystii polecaliśmy nieobecnych opiece Matki Bożej Królowej Pięknej Miłości.

To właśnie Ona, każdego dnia, wskazuje nam swojego Syna, jako niezawodnego obrońcę we wszystkich przeciwnościach losu. Spacer po największym w Polsce Ogrodzie Biblijnym, przyczynił się do lepszego zrozumienia Bożego planu zbawienia, do którego realizacji wezwany jest każdy z nas. Wystarczy tylko oddać Jezusowi swe dłonie, by mógł posłużyć się nimi w wykonywaniu uczynków miłosierdzia wszędzie tam, gdzie się znajdziemy. Zwiedzając Centrum Kultury Ekumenicznej zrodziły się w naszych głowach pomysły na nowe kierunki wspólnego podróżowania. Może następnym razem Beskid Niski i Łemkowszczyzna, a może udamy się w głąb Bieszczad? Jak na wyjazd scholi przystało nie zabrakło wspólnego śpiewania.

Najgłośniej w tym dniu wybrzmiało oczywiście staropolskie „sto lat”, którego adresatem był ks. Rafał. W kawiarence św. Franciszka w otoczeniu zwierzątek leśnych imieninowa WZ-tka wyszła księdzu naprawdę wyśmienicie. Kolejnym punktem wyjazdowego programu była Iskra Miłosierdzia, którą odmówiliśmy na świeżym powietrzu, jak jedna wielka rodzina. Po zmaganiach sportowych, upiekliśmy z kolei kiełbaskę, bo przecież w zdrowym ciele - zdrowy duch. Dziś ze łzą w oku wspominamy ten piękny, jesienny dzień. Nie jest to jednak łza żalu, lecz radości za to, że Pan Bóg pozwala nam wszystkim grać w swojej zwycięskiej drużynie!

 

 

Odpust parafialny i renowacja misji świętych 2019 - szczegółowy plan

Opublikowano: sobota, 07, wrzesień 2019

 

Przygotowujemy się do Uroczystości odpustowych naszej parafii. Odbędą się one 14 września 2019 r. w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Poprzedzi je renowacja misji świętych, którą rozpoczniemy 11 września. Na plakacie zamieszczony jest program odpustowy. Dzień odpustu związany jest z możliwością uzyskania daru duchowego, jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Centralnym wydarzeniem jest suma odpustowa. 

Środa 11.09

7:00 - Msza św. z nauką ogólną

18:00 - Msza św. z nauką ogólną

Czwartek 12.09

7:00 - Msza św. z nauką ogólną

18:00 - Msza św. z nauką ogólną

Piątek 13.09

7:00 - Msza św. z nauką ogólną

9:00 - Msza św. z nauką ogólną

10:00 - 12:00 - Spowiedź św.

15:00 - 18:00 - Spowiedź św. (przerwa od 16:00 do 16:30)

17:30 - różaniec

18:00 - Msza św. z nauką ogólną i procesja fatimska

Sobota 14.09

7:00 - Msza św. z nauką ogólną

8:30 - Msza św. z nauką ogólną

10:00 - Msza św. z nauką ogólną

11:30 - Msza św. z nauką ogólną

12:45 - Msza św. z nauką ogólną

15:00 - Wprowadzenie Krzyża Świętego i koronka do Bożego Miłosierdzia

15:30 - 18:00 - adoracja Krzyża Świętego z modlitwą ekspiacyjną

18:00 - uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bpa Kazimierza Górnego

 - po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja, litania do Krzyża Świętego, nabożeństwo drogi krzyżowej

21:00 - apel Jasnogórski

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania