Jestem ubogi i nędzny

"Ja zaś jestem ubogi i nędzny, ale Pan troszczy się o mnie. Ty jesteś wspomożycielem moim i wybawcą; Boże mój, nie zwlekaj!" (Ps 40, 18)

Upokorzenie, a wywyższenie

"Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was" (1P 5, 6-7)

W Przybyszówce odbywały się warsztaty muzyczne dla scholanek

Opublikowano: czwartek, 02, sierpień 2018

Wakacje z Bogiem - Przybyszówka 2018

Śpiewajmy Panu! – pod takim hasłem w dniach od 20 do 26 lipca br. w Domu Rekolekcyjnym im. bł. Karoliny Kózkówny w Przybyszówce odbywały się warsztaty muzyczne dla scholanek. W grupie 33 dzieci w wieku od 7 do 14 lat liczną reprezentację (13 osób) stanowiły dziewczynki z naszej parafialnej scholi. Podczas spędzonych wspólnie z wychowawcą  - panią Jadwigą siedmiu wakacyjnych dni, miały one możliwość bliżej się poznać przy okazji śpiewu, tańca i zabawy. Warsztaty zorganizowane były na zasadach półkolonii, podczas której dzieci miały zapewnioną opiekę wykształconych muzyków i pedagogów. Dzięki takiej kadrze zdobyły nowe umiejętności, m.in. poznały zasady śpiewu psalmów responsoryjnych. Nad całością czuwał kierownik ks. Krzysztof Wilczkiewicz oraz Izabela Sowa – lider z ramienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na samym początku, dzieci podzielone zostały na 5 grup, które codziennie miały inny dyżur i omawiały inny temat formacyjny. Oprócz zajęć z emisji głosu, rytmiki, śpiewu, tańca uwielbienia, ćwiczeń logopedycznych i oddechowych uczestnicy warsztatów wzięli udział w takich atrakcjach jak: zajęcia z animatorami ruchu z Janowa Lubelskiego, wyjście do kina, wyjście do Fly Parku oraz kręgielni. Codzienna Eucharystia, wspólne posiłki, radosny śpiew we wspólnocie ludzi życzliwych i otwartych na służbę drugim – to najkrótszy opis naszych wakacji z Bogiem. Dziękujemy Panu Bogu za ten radosny czas, a wszystkim opiekunom – wolontariuszom, za ich zaangażowanie i podjęty na chwałę Bożą trud.

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania