Powołanie - nasza nadzieja

"Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie" (Ef 4, 4)

Nasze pokusy

"Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi" (Jk 1, 13)

W Przybyszówce odbywały się warsztaty muzyczne dla scholanek

Opublikowano: czwartek, 02, sierpień 2018

Wakacje z Bogiem - Przybyszówka 2018

Śpiewajmy Panu! – pod takim hasłem w dniach od 20 do 26 lipca br. w Domu Rekolekcyjnym im. bł. Karoliny Kózkówny w Przybyszówce odbywały się warsztaty muzyczne dla scholanek. W grupie 33 dzieci w wieku od 7 do 14 lat liczną reprezentację (13 osób) stanowiły dziewczynki z naszej parafialnej scholi. Podczas spędzonych wspólnie z wychowawcą  - panią Jadwigą siedmiu wakacyjnych dni, miały one możliwość bliżej się poznać przy okazji śpiewu, tańca i zabawy. Warsztaty zorganizowane były na zasadach półkolonii, podczas której dzieci miały zapewnioną opiekę wykształconych muzyków i pedagogów. Dzięki takiej kadrze zdobyły nowe umiejętności, m.in. poznały zasady śpiewu psalmów responsoryjnych. Nad całością czuwał kierownik ks. Krzysztof Wilczkiewicz oraz Izabela Sowa – lider z ramienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na samym początku, dzieci podzielone zostały na 5 grup, które codziennie miały inny dyżur i omawiały inny temat formacyjny. Oprócz zajęć z emisji głosu, rytmiki, śpiewu, tańca uwielbienia, ćwiczeń logopedycznych i oddechowych uczestnicy warsztatów wzięli udział w takich atrakcjach jak: zajęcia z animatorami ruchu z Janowa Lubelskiego, wyjście do kina, wyjście do Fly Parku oraz kręgielni. Codzienna Eucharystia, wspólne posiłki, radosny śpiew we wspólnocie ludzi życzliwych i otwartych na służbę drugim – to najkrótszy opis naszych wakacji z Bogiem. Dziękujemy Panu Bogu za ten radosny czas, a wszystkim opiekunom – wolontariuszom, za ich zaangażowanie i podjęty na chwałę Bożą trud.

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania