Żyj według Ducha, a nie ciała

"Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch. Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju" (Rz 8, 5-6)

Upokorzenie, a wywyższenie

"Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was" (1P 5, 6-7)

Wycieczko-pielgrzymka do Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej

Opublikowano: czwartek, 25, październik 2018

Z okazji rocznicy 100-lecia niepodległości w dniu 20 października 2018 r. udaliśmy się na wycieczko-pielgrzymkę do Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej. Najpierw pojechaliśmy do Siedlisk (koło Przemyśla), aby zwiedzić fort I Salis Soglio, a następnie fort XV Borek. Mało kto słyszał o tych bardzo ważnych miejscach, które były miejscem działań I Wojny Światowej. Po zwiedzeniu fortów, udaliśmy się do Przemyśla, aby zwiedzić miasto, a konkretnie rynek starego miasta, Archikatedrę Rzymskokatolicką wraz z podziemiami oraz Muzeum Dzwonów i Fajek. Po obiedzie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Wieczorem wróciliśmy do Rzeszowa. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom wycieczko-pielgrzymki i zapraszamy wszystkich chętnych na następną, która się odbędzie niebawem. Serdecznie zapraszamy!

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania