Uciekaj od pożądań

"Uciekaj zaś przed młodzieńczymi pożądaniami, a zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem" (2Tm 2, 22)

Uciekaj od pożądań

"Uciekaj zaś przed młodzieńczymi pożądaniami, a zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem" (2Tm 2, 22)

Scholankowe andrzejki - 4 godziny wspólnej zabawy, modlitwy, ucztowania i pląsów

Opublikowano: wtorek, 04, grudzień 2018

25 listopada 2018 r. w domu rekolekcyjnym bł. Karoliny Kózkówny w Przybyszówce odbyły się scholankowe andrzejki. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą w kaplicy domu rekolekcyjnego, a tuż po niej ponad 60 osób bawiło się wspólnie na kolorowo przystrojonej sali konferencyjnej. Radość z tego spotkania podzielił z nami ks. proboszcz Dariusz Gościmiński oraz dyrektor domu rekolekcyjnego KSM – ks. Tomasz Ryczek.  

Oprócz wspólnych tańców rozegrane zostały adwentowe kalambury, w których każdy mógł znaleźć dla siebie inspirację na tegoroczne postanowienie adwentowe. Wielkie emocje wzbudziła też scholankowa odsłona programu „Jaka to melodia”. Dwie drużyny konkurowały ze sobą na znajomość utworów religijnych, wchodzących w skład repertuaru naszej wspólnoty „Pod wezwaniem”. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami bawiły się przy popularnych utworach dziecięcych, a ich aranżerami byli lektorzy posługujący w naszej parafii. Zabawy z chustą animacyjną wprawiły wszystkich w świetne humory i wzmogły apetyty. Dzięki staraniom rodziców słodkie i słone przekąski, kanapki i owoce pozwoliły na bieżąco uzupełniać zapasy straconej energii. W drugiej części spotkania ks. Rafał Flak – opiekun naszej parafialnej scholi – przeprowadził dla rodziców krótką konferencję pod znamiennym tytułem: „Dlaczego katolik nie wróży”.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i troskę o to, by ten dzień był tak niezwykły. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszych domów po blisko 4 godzinach wspólnej zabawy, modlitwy, ucztowania i pląsów. Bogu niech będą dzięki za ten wspaniały czas!

 

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania