Dar od Boga

"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili" (Ef 2, 8-10)

Dał nam Bóg Ducha...

"Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia" (2Tm 1, 7)

Jasełka w wykonaniu teatru parafialnego "Paradiso"

Opublikowano: poniedziałek, 14, styczeń 2019

W dniu 13.01.2019 r. odbyły się jasełka w wykonaniu teatru parafialnego "Paradiso". Po przedstawieniu ks. proboszcz wraz z wikariuszami zaprosił wszystkich na "opłatek" i wspólne kolędowanie. Parafialny chór wspomagał w śpiewaniu kolęd. Teatr Paradiso zawiązał swoją działalność w minionym roku i było to ich pierwsze przedstawienie, które odbyło się w auli Domu Caritas mieszczącego się obok plebanii. Jasełka to wielkie wyznanie wiary i świadectwo jedności naszej wspólnoty parafialnej. Głównym przesłaniem jasełek były słowa: „Choć ubogo jest w tej stajence… bogactwem jest dobro, prawda i serce”. W czasie jasełek była możliwość wspomóc najbardziej potrzebujące dzieci z Rwandy i Burundi w ramach kolędy misyjnej. Ks. proboszcz podziękował wszystkim aktorom i widowni za wielki wkład w budowanie więzi wspólnotowej.

fot. Paula R. Grzegorz C. Roman R.

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania