W końcu zrób coś...

"Zacznij od robienia tego, co konieczne, potem zrób to, co możliwe. Nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego." (św. Franciszek z Asyżu)

Czyńmy dobro

"Kto zaś umie dobrze czynić, a nie czyni, grzeszy" (Jk 4, 17)

Jasełka w wykonaniu teatru parafialnego "Paradiso"

Opublikowano: poniedziałek, 14, styczeń 2019

W dniu 13.01.2019 r. odbyły się jasełka w wykonaniu teatru parafialnego "Paradiso". Po przedstawieniu ks. proboszcz wraz z wikariuszami zaprosił wszystkich na "opłatek" i wspólne kolędowanie. Parafialny chór wspomagał w śpiewaniu kolęd. Teatr Paradiso zawiązał swoją działalność w minionym roku i było to ich pierwsze przedstawienie, które odbyło się w auli Domu Caritas mieszczącego się obok plebanii. Jasełka to wielkie wyznanie wiary i świadectwo jedności naszej wspólnoty parafialnej. Głównym przesłaniem jasełek były słowa: „Choć ubogo jest w tej stajence… bogactwem jest dobro, prawda i serce”. W czasie jasełek była możliwość wspomóc najbardziej potrzebujące dzieci z Rwandy i Burundi w ramach kolędy misyjnej. Ks. proboszcz podziękował wszystkim aktorom i widowni za wielki wkład w budowanie więzi wspólnotowej.

fot. Paula R. Grzegorz C. Roman R.

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania