Audycje odnowy


Odnowa w diecezji

 

Zeszyty odnowy


Rekolekcje w Rytwianach

W ciągu sześciu lipcowych dni od 8-14 przeżywaliśmy rekolekcje, odnawiając nasze dusze i ciała w Pustelni Złotego Lasu. Jest to ośrodek turystyczno–pielgrzymkowy, mieszczący się w XVII – wiecznym klasztorze pokamedulskim w Rytwianach (woj. świętokrzyskie). Z naszej wspólnoty kilkanaście osób uczestniczyło w tych rekolekcjach.

Temat: Powrót do życia – Uzdrowienie wspomnień
Prowadzący: ks. Mariusz Mik i ks. Bogusław Jaworski

Codzienna katecheza, spotkania w grupkach dzielenia, Eucharystia, modlitwa indywidualna i wspólnotowa, rozmowy z kapłanem – to stałe punkty programu. Ks. Mariusz w swych katechezach przybliżał nam przyczyny chorób naszej duszy oraz jak poradzić sobie z nimi. Tylko Jezus jest jedynym lekarzem, który może uzdrowić człowieka. Ks. Bogusław w swych homiliach tłumaczył Słowo Boże, jak rozważać i żyć Słowem na co dzień. Ks. Jan – dyrektora ośrodka, z radością i entuzjazmem przewodnika oprowadził nas po Pustelni, ukazując wszystkie jej zakamarki, szczególne miejsca, opowiadając ciekawe wydarzenia historyczne związane z tym miejscem. Robiliśmy też wypady do ciekawych miejsc w okolicy. I tak zwiedziliśmy: Pałac Radziwiłłów w Rytwianach, Kościół w Staszowie i w Strzegomiu, Zespół Pałacowy w Kurozłękach wraz z hodowlą bizonów, Sanktuarium w Sulisławicach, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Niektórzy byli w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, na basenach mineralnych w Solcu – Zdroju, w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

W pamięci zostaną nam pięknie ogrody przy Pustelni, w których przy blasku księżyca wzmocnionym iluminacjami świetlnymi, przeżywaliśmy Eucharystię oraz spotkanie modlitewne. Cykające świerszcze, kumkające żabki i delikatne podmuchy letniego wiatru towarzyszyły nam w radosnym uwielbianiu Pana Zastępów, Stwórcy tego pięknego świata.

Prawdziwe duchowe SPA. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opublikowano 13.02.2020, 22:34
wielkopostny-dzien-skupienia Serdecznie zapraszamy na wspólny dzień skupienia, który odbędzie się 29 lutego 2020 r. w Domu Diecezjalnym Tabor na ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie. Spotkanie będzie poświęcone walce duchowej chrześcijan z siłami ciemności, o czym mówi czwarty dokument z Malines. Konferencję wygłosi ks. Damian Ziemba. Zgłoszenia u naszego lidera. Zapisy trwają do...
Opublikowano 22.01.2020, 16:55
konferencja-o-wspolnocie-odnowy-w-duchu-swietym-i-dokument-z-malines  14 grudnia 2019 r. odbył się adwentowy dzień skupienia zapowiadany wcześniej przez nas. Podczas tego dnia odbyła się bardzo ważna konferencja dla wszystkich członków Kościoła katolickiego, ale przede wszystkim dla członków wspólnot odnowy w Duchu świętym czyli dla nas kochani. Duch święty mówi zawsze to samo do każdego z nas, Odnowa w Duchu świętym...