Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu - 21.12.2025
niedziela 21.12.2025
1. Kalendarz liturgiczny: W tym tygodniu przeżywać będziemy Święta Bożego Narodzenia. W środę Wigilia – nie ma Mszy św. o godz. 18:00. W tym dniu zwyczajowo powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na Pasterkę o północy. W czwartek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na Mszę Świętą z udziałem dzieci o godz. 11:30 zapraszamy w sposób szczególny najmłodszych Parafian. Po Mszy św. zapraszamy na „tort” Pana Jezusa, którym poczęstują się wszyscy najmłodsi w budynku Caritas. W piątek Święto Świętego Szczepana. W tym dniu swoim śpiewem liturgię Mszy świętych wzbogaci zespół Vies Bonum z Białorusi, którego płyty będzie można nabyć po Mszach św. W oba świąteczne dni obowiązuje niedzielny porządek Mszy świętych, nie ma jednak Mszy św. o godz. 18:00. W tzw. drugi dzień Świąt bp. Jan Wątroba udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz od zachowania pokutnego charakteru tego dnia. W sobotę święto św. Jana Apostoła. W tym dniu imieniny obchodzi bp Jan Wątroba. W tym dniu również błogosławieństwo wina (można je przynieść ze sobą). W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu w katedrze rzeszowskiej podczas Eucharystii o godz. 12.00 sprawowanej pod przewodnictwem Biskupa Jana zostaną zakończone obchody Roku Świętego w naszej diecezji. Również w tym dniu Marsz Młodzianków w intencji obrony ludzkiego życia ulicami miasta Rzeszowa. Rozpoczęcie na starym cmentarzu przy pomniku nienarodzonych o godz. 17:30. Marsz zakończy Msza św. w bazylice oo. Bernardynów o godz. 18:30.
2. Nabożeństwa: Od poniedziałku do środy przed poranną Mszą św. różaniec, a w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00 ostatnie roraty. W środę nie będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa. Intencje przesłane do tego dnia zostaną odczytane w następną środę. Zakończenie nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia w środę po Mszy św. porannej. Przypominamy o spowiedzi przedświątecznej. Można z niej skorzystać jeszcze 22 i 23 grudnia od 16:30.
3. Jutro 22 grudnia od godz. 8:00 odwiedzimy osoby zgłoszone do wizyty duszpasterskiej z sakramentami.
4. Wizytę duszpasterską zwaną „kolędą” rozpoczniemy w Nowym Roku. Szczegóły zostaną podane w następną niedzielę.
5. Przypominamy, że dziś można ze sobą wziąć do domu Światełko Betlejemskie z kaplicy miłosierdzia.
6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest nieczynna ze względu na spowiedzi.
7. Dziękujemy parafianom z ul. Mikołajczyka 12 klatka XXIV i XXV za złożone ofiary na sprzątanie naszej świątyni. Prosimy teraz o to parafian z ul. Mikołajczyka 12 klatka XXVI i XXVII. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierać do puszek ofiary na trwający projekt termomodernizacji kościoła.
8. W dalszym ciągu można nabyć świece Caritas, a w kaplicy Miłosierdzia Bożego poświęcone opłatki wigilijne składając dobrowolną ofiarę.
9. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcając swój czas przygotowali naszą świątynię do Świąt Bożego Narodzenia, zarówno w piątek wieczorem wnosząc, ustawiając i oświetlając choinki, jak również zawieszając nowe tło i składając szopkę. Cieszymy się, że coraz więcej Parafian utożsamia się z licznymi wydarzeniami w naszej parafii i odpowiada na prośby o pomoc w ich przygotowaniu, nie pozostając biernymi „widzami” życia parafialnego.
10. Wszystkim Parafianom i przybywającym do naszej Parafii Gościom życzymy owocnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny i przyjaciół.
Poprzednie ogłoszenia
niedziela 15.02.2026
niedziela 08.02.2026
niedziela 01.02.2026
niedziela 25.01.2026
niedziela 18.01.2026
niedziela 11.01.2026
niedziela 04.01.2026
niedziela 28.12.2025
niedziela 14.12.2025
niedziela 07.12.2025
niedziela 30.11.2025
niedziela 23.11.2025
niedziela 16.11.2025
niedziela 09.11.2025
niedziela 02.11.2025




 (1).png)













