TransmisjaNa żywo

Czcij ojca twego i matkę

"Dzieci, bądźcie posłuszne w Panu waszym rodzicom, bo to jest sprawiedliwe. Czcij ojca twego i matkę - jest to pierwsze przykazanie z obietnicą - aby ci było dobrze i abyś był długowieczny na ziemi" (Ef 6, 1-3)

DRODZY PARAFIANIE !!!

Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy w naszej świątyni i w łączności duchowej z wszystkimi Rodzinami całej Parafii oraz Gośćmi i Sympatykami, zasłuchani w słowa Jezusa, który do końca nas umiłował, zapatrzeni w Krzyż, ten najświętszy Znak Zbawienia, pomimo trudnego czasu trwania pandemii, obostrzeń i zagrożeń, z wiarą, nadzieją i radością przybywamy do pustego grobu z Apostołami i Marią Magdaleną, aby usłyszeć i przyjąć najważniejsze Orędzie Wielkanocne: CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ, PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ. Wraz z Duszpasterzami życzę Wam, Kochani, aby duchowe przeżycie spotkania ze Zmartwychwstałym Panem napełniło Was mocą Jego miłości, pokoju i życia z darem dobrego zdrowia i bezpieczeństwa oraz odwagą dawania świadectwa wiernych uczniów Jezusa Zbawiciela pod opieką Matki Kościoła i św. Józefa.

Składam serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy przez poświęcony czas i zaangażowanie w tak wiele prac i działań przyczynili się do pięknego, duchowego przeżywania Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa w czasie nadal obowiązujących przepisów sanitarnych. Dziękuję Kapłanom, którzy w zmniejszonym składzie pełnili posługę w konfesjonałach, sprawowali liturgię i czuwali nad całością prac, Wszystkim posługującym przy Liturgii, Radzie Parafialnej, pracownikom parafii oraz wiernym świeckim, którzy nie szczędzili sił pomagając w przygotowaniu świątyni i jej otoczenia na to radosne świętowanie w świątyni i poprzez transmisję internetową. Dziękuję za stosowanie się do obowiązujących przepisów bezpieczeństwa. Dziękujemy za Wasze trwanie na modlitwie w świątyni i przystępowanie do sakramentów świętych oraz duchową łączność z całą Wspólnotą Parafii. Niech Wszystkim z mocą Bożą błogosławi Zmartwychwstały Jezus.

Radosnego Alleluja!

ks. proboszcz Dariusz Gościmiński

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Wpłaty na potrzeby parafii (remonty)

Informacja

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1133
Wczoraj1689
Ogółem1629455