VII niedziela zwykła

23.02.2020 r.

1. Kalendarz liturgiczny: czwartek: Nabożeństwo misyjne, piątek: Nabożeństwo do Krzyża Świętego wraz z Drogą Krzyżową o godz. 20.00.

2. W najbliższą środę wypada środa popielcowa. Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, czas w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego. Kościół przygotowuje się do świąt paschalnych. W tym dniu obowiązuje post ścisły - jakościowy i ilościowy (2 razy lekko i raz do syta). W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania popiołem będą sprawowane o godz.: 6.30, 9.00, 16.30, 18.00.

3. W każdy czwartek Wielkiego Postu w parafii pw. św. Józefa w Rzeszowie (Staromieście) w godz. od 20.00 do 24.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi oraz indywidualnej rozmowy duchowej z kapłanem. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej oferty duszpasterskiej. Szczegóły w załączniku i na plakacie.

4. Rzeszowskie kino „Zorza” przygotowało na okres Wielkiego Postu specjalny repertuar pod wspólną nazwą „Rekolekcje 2020”. Będzie możliwość obejrzenia filmów o tematyce religijnej m.in. takich jak: „Najświętsze Serce”, Miłość i Miłosierdzie”, „Tajemnica Ojca Pio”, „Największy Dar” czy „Nieplanowane”.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej: drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek w godzinach: 7.00 – dla wszystkich chętnych, 16.30 – dla dzieci, 17.30 – dla wszystkich chętnych, 20.00 – dla młodzieży, studentów i wszystkich chętnych. Gorzkie żale w każda niedzielę o godz. 17.15. W najbliższy piątek, 28 lutego, na ulicach Rzeszowa zostanie odprawiona droga krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się pod Krzyżem Pamięci Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów o godz. 18.00. Po zakończeniu drogi krzyżowej zostanie odprawiona msza św. w bazylice oo. Bernardynów. Prosimy o przyniesienie świec.

6. 7 czerwca br. o godz. 12.00 w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem na to bardzo ważne wydarzenie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Zgłoszenia do 25 lutego.

7. Zapraszamy na Narodową pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100 rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II organizowaną przez Diecezję Rzeszowską pod patronatem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby w dniach od 15 do 20 maja 2020 r.. Koszt 6-dniowej autokarowej pielgrzymki 1750 zł. Zapisy w Biurze Pielgrzym do dnia 2 marca br. Szczegóły informacji w gablocie.

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie, zaprasza chłopców, uczniów szkół średnich, członków LSO oraz innych grup i stowarzyszeń kościelnych, studentów oraz wszystkich stawiających sobie pytanie o kształt swojego życia na dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Będzie on miał miejsce w Seminarium Duchownym w Rzeszowie w dniu dzisiejszym. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

9. W środę popielcową oraz w każdy piątek Wielkiego Postu (ze względu na nabożeństwo drogi krzyżowej) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

10. Od poniedziałku, 10.02 trwały prace przy posadzce w prezbiterium naszej świątyni, jako 2 etap prac. W wyniku podjętych czynności zostały usunięte wszelkie nierówności, wystające krawędzie, kanty i ubytki, a posadzka została wyczyszczona i otrzymała swój naturalny blask. Osiągnięto ten cel przez głębokie, wieloetapowe szlifowanie bez stosowania chemicznych nabłyszczaczy. W tym tygodniu będą jeszcze kończone stopnie prezbiterium. Przepraszamy za trwające w tym czasie utrudnienia w przeżywaniu liturgii Mszy św. i dziękujemy za cierpliwość, a szczególnie za Waszą ofiarność materialną na ten cel. Bóg zapłać! Dalsze prace przy pozostałych częściach posadzki kościoła będą kontynuowane.

11. W dniach od 26.02 do 28.02.2020 odbędą się rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży naszej parafii.

12. Szkoła Podstawowa nr 8 w Rzeszowie zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się w dniu 29.02, od godz. 10.00. Dzisiaj po każdej Mszy św. młodzież z tej szkoły będzie rozdawała ulotki, związane z tym wydarzeniem. Zachęcamy do udziału. Szczegóły w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

13. W dniach od 1.03 do 3.03.2020 będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Wiesław Kamiński, dyrektor wydziału duszpasterskiego Archidiecezji Łódzkiej. Szczegółowy plan rekolekcji na plakacie w gablocie, w gazetce oraz na stronie internetowej parafii.

14. Dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie naszej świątyni parafianom z ul. Spiechowicza 5. Prosimy o to teraz parafian z ul. Spiechowicza 7.

15. Spotkania: wtorek: spotkanie LSO, środa: spotkanie chóru „Soli Deo”; spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” u oo. Bernardynów o godz. 19.15; sobota: spotkanie scholi o godz. 11.00; Dzień Skupienia Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Emaus”w DD „Tabor” od godz. 08.00, niedziela: spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 12.45

16. Zachęcamy do wzięcia naszej gazetki parafialnej, która się znajduje na stoliku oraz do zakupu prasy katolickiej.

17. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

18. W poprzednim tygodniu odeszli do wieczności: + Andrzej Kołodziej. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania