Nowe życie

Duch Święty przez swoją łaskę pierwszy wzbudza naszą wiarę i udziela nowego życia... (KKK 684)

Jestem ubogi i nędzny

"Ja zaś jestem ubogi i nędzny, ale Pan troszczy się o mnie. Ty jesteś wspomożycielem moim i wybawcą; Boże mój, nie zwlekaj!" (Ps 40, 18)

Dzień otwarty w SP nr 8

Opublikowano: niedziela, 23, luty 2020

Szkoła Podstawowa nr 8 w Rzeszowie zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się w dniu 29.02, od godz. 10.00 do 13:00. Dzisiaj po każdej Mszy św. młodzież z tej szkoły rozdawała ulotki związane z tym wydarzeniem. Zachęcamy do udziału. W programie m.in. konkursy dla gości, zajęcia kreatywne, zabawy ruchowe i inne atrakcje włącznie ze słodkim deserem w tamtejszej kawiarence.

 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nabożeństwo o dar potomstwa

Opublikowano: czwartek, 13, luty 2020

W dniu 13 lutego 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie modlitewne w intencji prośby o cud poczęcia i o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących narodzin dziecka. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbywają się one cyklicznie, w każdy II czwartek miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 17.30 różańcem, prowadzonym przez parafialną grupę odnowy w Duchu Świętym „Emaus”, później Msza Święta i o godz. 18.40 adoracja z indywidualnym błogosławieństwem.

Dzisiejsza Liturgia Słowa, jak usłyszeliśmy w homilii, to przypomnienie, że dla Boga jesteśmy ważni i cenni. Bóg interesuje się naszymi trudnościami i przeciwnościami, tak jak zainteresował się córką Syrofenicjanki.

Wiele małżeństw, które przychodzi na takie nabożeństwa podkreśla, że są im pomocne na drodze wiary. Otaczajmy ich swoją modlitwą.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Światowy Dzień Chorego w naszej parafii

Opublikowano: czwartek, 13, luty 2020

Kościół rokrocznie celebruje Światowy Dzień Chorego. W dniu 11 lutego we wspomnienie Maryi z Lourdes, także w naszej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbyło się takie nabożeństwo o godz. 8.30 w kościele parafialnym oraz o 15.30 w Domu Pomocy Społecznej.

Ks. Damian w homilii powtarzał za św. diakonem Wawrzyńcem, że chorzy są skarbem Kościoła oraz zachęcał, aby chorzy nie bali się poprosić o wizytę w pierwsze soboty miesiąca. W czasie nabożeństwa udzielano także Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz udzielano błogosławieństwa na styl lourdzki, czyli błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Nasz parafialny zespół Caritas wraz z ks. proboszczem przygotował okolicznościowe paczki z upominkami i obrazkami z fragmentem listu papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania