Jezus jest Panem

"Nikt... nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus". (1 Kor 12, 3)

Życie moje - życiem wiary

"Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie" (Ga 2, 20)

Jubileuszowy kalendarz parafialny na 2019 rok

Opublikowano: niedziela, 25, listopad 2018

W roku jubileuszu 40-lecia powstania parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie i 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę postanowiliśmy wydać kalendarz zawierający historyczne zdjęcia. Każdego miesiąca przyszłego roku zmieniając kartę kalendarza będziemy mogli przypominać sobie niektóre momenty z życia naszej parafii. 

W kalendarzu wyszczególnione zostały istotne terminy dotyczące bezpośrednio naszej parafii. Zamieszczone są terminy nabożeństw, spowiedzi, planowanych rekolekcji i inne wydarzenia związane z tą parafią. 

Pragniemy, aby ten kalendarz znalazł się w każdej rodzinie naszej parafii i był drogowskazem do zaplanowania swego czasu tak, abyśmy mogli być uczestnikami wszystkich uroczystości parafialnych. 

Kalendarz jest rozprowadzany od I niedzieli adwentu tj. od 2 grudnia 2018 r. w cenie 10 zł. Zakupu dokonać można w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania