Nasze pokusy

"Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi" (Jk 1, 13)

Podtrzymujący Pan nasz

"Pan podtrzymuje wszystkich, którzy padają, i podnosi wszystkich zgnębionych." (Ps 145, 15)

Jubileuszowy kalendarz parafialny na 2019 rok

Opublikowano: niedziela, 25, listopad 2018

W roku jubileuszu 40-lecia powstania parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie i 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę postanowiliśmy wydać kalendarz zawierający historyczne zdjęcia. Każdego miesiąca przyszłego roku zmieniając kartę kalendarza będziemy mogli przypominać sobie niektóre momenty z życia naszej parafii. 

W kalendarzu wyszczególnione zostały istotne terminy dotyczące bezpośrednio naszej parafii. Zamieszczone są terminy nabożeństw, spowiedzi, planowanych rekolekcji i inne wydarzenia związane z tą parafią. 

Pragniemy, aby ten kalendarz znalazł się w każdej rodzinie naszej parafii i był drogowskazem do zaplanowania swego czasu tak, abyśmy mogli być uczestnikami wszystkich uroczystości parafialnych. 

Kalendarz jest rozprowadzany od I niedzieli adwentu tj. od 2 grudnia 2018 r. w cenie 10 zł. Zakupu dokonać można w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania