Eucharystia...

"Eucharystia to autostrada do nieba" (Carlo Acutis)

Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale

Jezus powiedział: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (...) "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". (Mt 25, 31-46)

Błogosławieństwo lektorów z rąk biskupa Jana Wątroby

Opublikowano: niedziela, 09, grudzień 2018

W sobotę 8.12.2018 r. w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rudnej Wielkiej odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE ks. biskupa Jana Wątroby. Podczas liturgii powołani do funkcji lektora złożyli przyrzeczenie i z rąk księdza biskupa ordynariusza przyjęli błogosławieństwo. Błogosławieństwo to również otrzymali lektorzy z naszej parafii: Daniel, Miłosz, Maksymilian oraz Kacper.

Lektor jest powołany do czynnego głoszenia Słowa Bożego, poprzez odczytywanie tekstów biblijnych podczas Mszy Świętej lub innych obrzędów i nabożeństw. W naszej parafii od lat chłopcy po ukończonym kursie przygotowującym do pełnienia funkcji lektora podczas każdej Mszy Świętej odczytują lekcje z Pisma Świętego oraz modlitwę powszechną.

„Lektor to ktoś, kto kocha słowo Boże i musi służyć mu z miłością”  - ks. kard. Stanisław Dziwisz

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania