Upokorzenie, a wywyższenie

"Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was" (1P 5, 6-7)

Żyj według Ducha, a nie ciała

"Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch. Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju" (Rz 8, 5-6)

Dzieci ze scholi z naszej parafii nagrały płytę z kolędami

Opublikowano: sobota, 22, grudzień 2018

 

W parafialnej scholi "Pod Wezwaniem" jesień 2018 roku upłynęła na przygotowaniach niespodzianki świątecznej dla wszystkich parafian. Przez trzy niedziele nasze scholanki wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami przygotowywały płytę z kolędami. Nagrania odbywały się w studio nagrań „Regnat- Audio” w Woli Cieklińskiej, gdzie dzięki uprzejmości pana Grzegorza Gnata dzieci mogły sprawdzić swoje wokalne umiejętności i pokazać muzyczne talenty. Dla większości była to pierwsza wizyta w profesjonalnym studio. Płyta jest efektem pracy 25 dzieci, które wspólnie z ks. Rafałem Flakiem – opiekunem scholi, wyśpiewują chwałę Małemu Dzieciątku w ośmiu tematycznych utworach. Oprócz popularnych kolęd jak "Dzisiaj w Betlejem", czy "Lulajże Jezuniu" - na płycie znalazły się utwory mniej znane: "Święty czas", "Puste miejsce przy stole", "Jest taki dzień" i "Maleńka Miłość". Wszystkie będzie można usłyszeć w naszym kościele już w najbliższe święta, gdy będą odtwarzane w przerwach między kolejnymi mszami. Osoby zainteresowane posiadaniem świątecznych nagrań na własność zapraszamy do ich nabycia w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania