Być dobrym pracownikiem

"Dołóż starania, byś sam stanął przed Bogiem jako godny uznania pracownik, który nie przynosi wstydu, trzymając się prostej linii prawdy" (2Tm 2, 15)

Tajemnica Ducha Bożego

"Tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży" (1 Kor 2, 11)

Dzieci ze scholi z naszej parafii nagrały płytę z kolędami

Opublikowano: sobota, 22, grudzień 2018

 

W parafialnej scholi "Pod Wezwaniem" jesień 2018 roku upłynęła na przygotowaniach niespodzianki świątecznej dla wszystkich parafian. Przez trzy niedziele nasze scholanki wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami przygotowywały płytę z kolędami. Nagrania odbywały się w studio nagrań „Regnat- Audio” w Woli Cieklińskiej, gdzie dzięki uprzejmości pana Grzegorza Gnata dzieci mogły sprawdzić swoje wokalne umiejętności i pokazać muzyczne talenty. Dla większości była to pierwsza wizyta w profesjonalnym studio. Płyta jest efektem pracy 25 dzieci, które wspólnie z ks. Rafałem Flakiem – opiekunem scholi, wyśpiewują chwałę Małemu Dzieciątku w ośmiu tematycznych utworach. Oprócz popularnych kolęd jak "Dzisiaj w Betlejem", czy "Lulajże Jezuniu" - na płycie znalazły się utwory mniej znane: "Święty czas", "Puste miejsce przy stole", "Jest taki dzień" i "Maleńka Miłość". Wszystkie będzie można usłyszeć w naszym kościele już w najbliższe święta, gdy będą odtwarzane w przerwach między kolejnymi mszami. Osoby zainteresowane posiadaniem świątecznych nagrań na własność zapraszamy do ich nabycia w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania