W końcu zrób coś...

"Zacznij od robienia tego, co konieczne, potem zrób to, co możliwe. Nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego." (św. Franciszek z Asyżu)

Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale

Jezus powiedział: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (...) "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". (Mt 25, 31-46)

Na urodziny Pana Jezusa śpieszmy wraz

Opublikowano: czwartek, 27, grudzień 2018

Dzień Bożego Narodzenia w naszej wspólnocie parafialnej był dniem niezwykle radosnym. Zwieńczony został czas adwentowego oczekiwania, w który w tym roku w szczególny sposób włączyły się dzieci. Codziennie gromadziły się one na roratach wyśpiewując znamienne: „A ja czekam na Ciebie mój Jezu”. Wiele emocji budziło każdorazowe losowanie figurki Maryi – patronki Adwentu, wędrującej do coraz to nowej rodziny. W ostatnim tygodniu przed świętami, dzieci przygotowały ozdoby choinkowe i ubrały choinkę, którą teraz możemy podziwiać przy szopce w naszym kościele. Wszystko po to, by świadomie i szczerze otworzyć serca dla Bożej Dzieciny.

Niezwykle licznie dzieci przybyły też do naszej świątyni 25 grudnia, by podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 świętować narodziny maleńkiej Miłości. Jak na prawdziwe urodziny przystało - przyniosły nowonarodzonemu Jezusowi specjalny prezent w postaci adwentowej książeczki, którą uzupełniały wspólnie z rodzicami. Ten nietypowy podarunek był dodatkowo wymowny, gdyż został złożony w procesji z darami eucharystycznymi przez rodzinę, która nie opuściła w tym roku ani jednej Mszy Świętej roratniej.

Nieopisana wręcz radość wymalowała się na wszystkich twarzach w momencie, gdy po uczcie eucharystycznej, do naszej świątyni zawitała Święta Rodzina poprowadzona przez zuchy niosące światło betlejemskie. Maryja i Józef wnieśli symboliczny tort Pana Jezusa, który po wspólnej modlitwie został rozdzielony między zgromadzone w kościele dzieci. Radość z przyjścia na świat Dzieciątka Jezus w sposób namacalny stała się udziałem naszych parafialnych pociech.

Składamy serdeczne Bóg zapłać księdzu proboszczowi, księdzu Rafałowi i wszystkim osobom zaangażowanym w to wspaniałe dzieło budowania jedności w naszej parafialnej wspólnocie.

Niech Boża Dziecina obdarzy wszystkich swoim obfitym błogosławieństwem, a wyświadczone dobro powróci.

Wdzięczni rodzice

 


Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania