Prośmy o mądrość z wiarą

"Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma. Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym! Kto bowiem żywi wątpliwości, podobny jest do fali morskiej wzbudzonej wiatrem i miotanej to tu, to tam" (Jk 1, 5-6)

Wywyższanie się - kim jestem?

"Kim wy właściwie jesteście, żeście wystawiali na próbę w dniu dzisiejszym Boga i postawili siebie ponad Boga między synami ludzkimi?" (Jdt 8, 12)

Czy śmierć to koniec wszystkiego? Jezus pokonał śmierć...

Opublikowano: piątek, 19, kwiecień 2019

"To jest Ciało moje za was wydane. Czyńcie to na moja pamiątkę... Ten Kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej"

Chrystus umarł... Wydawać się może, że wszystko się skończyło, bo zazwyczaj śmierć kończy wszystko. Nie w tym przypadku, jednak. Trzeciego dnia Jezus powstaje z grobu. Pokazuje, że wiara w Niego nie była daremna. Pokazuje, że pokładanie nadziei w Nim ma sens. Chrystus, zwyciężywszy śmierć, obiecuje zmartwychwstanie wierzącym w Niego. To Miłość Miłosierna. Te prawdy przeżywamy podczas okresu Triduum Paschalnego. To, co w tych dniach najważniejsze to zaduma nad sobą -

"Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi" .

„...na drzewie rajskim śmierć wzięła początek, na drzewie krzyża powstało nowe życie, a szatan, który na drzewie zwyciężył, na drzewie również został pokonany przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana”.

Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus powróci...

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania