Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość ...

"Tyś uczynił rzeczy wcześniejsze od tamtych i tamte, i te, które będą później, także i teraźniejsze, i te, które nastąpią, i już się stały, i te, które masz w swoim zamyśle" (Jdt 9, 5)

Dar od Boga

"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili" (Ef 2, 8-10)

Nabożeństwo i Msza święta o dar potomstwa i szczęśliwe przyjście dziecka na świat

Opublikowano: piątek, 10, maj 2019

Kolejny czwartek i kolejne spotkanie modlitewne. 9 maja odbyła się modlitwa z prośbą o cud potomstwa i z błogosławieństwem dla kobiet oczekujących dzieci. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie zgromadziło się dużo par, które prosiły o taki cud oraz wiele matek proszących o błogosławieństwo.

Różaniec przed Mszą, który poprowadziła parafialna grupa odnowy w Duchu Świętym „Emaus”, wprowadziła nas w klimat spotkania. Już od początku zapraszamy Maryję, aby była razem z nami i wypraszała potrzebne łaski. Wielu ludzi w tym czasie korzysta też z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W homilii podczas Mszy Świętej ks. Damian, który sprawuje te Msze Święte w każdy II czwartek miesiąca, za zgodą ks. bpa Jana Wątroby przypominał, że zły duch wpaja w nas kłamstwa, że Bóg się mną nie interesuje, że dla Boga nie jestem ważny. Tymczasem Jezus daje się nam w prostym, codziennym znaku chleba, pokazując bliskość, a w Chlebie Eucharystycznym dając nam życie wieczne. Po zakończonej Mszy odbyła się adoracja, w czasie której błagaliśmy o uwolnienie i dar potomstwa dla małżeństw w imię Jezusa i przez Jego Przenajświętszą Krew, a dla matek oczekujących dzieci prosiliśmy o błogosławieństwo. Na zakończenie każdy mógł podejść do księży, którzy wkładali ręce i udzielali indywidualnego błogosławieństwa.

Zapraszamy na następne nabożeństwa. Zawsze II czwartek miesiąca, 17.30 – różaniec i spowiedź, 18.00 – Msza Święta, 18.40 – adoracja z modlitwą. Kolejne spotkanie 13 czerwca w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie.

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania