Radość w cierpieniu

"Ale cieszcie się, im bardziej jesteście uczestnikami cierpień Chrystusowych, abyście się cieszyli i radowali przy objawieniu się Jego chwały" (1P 4, 13)

Zachowujmy jedność Ducha

"Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój" (Ef 4, 3)

Kapłani z lat poprzednich

W parafii posługiwali następujący księża:

Imię i nazwisko Księdza

Czas pracy w parafii
ks. Kamil Sowa 20.08.2018 - obecnie
ks. Damian Ziemba 20.08.2018 - obecnie
ks. Rafał Flak 20.08.2018 - obecnie
ks. Dariusz Gościmiński - proboszcz parafii 20.08.2018 - obecnie
ks. dr Edward Rusin - posługiwał jako proboszcz 27.08.2017 - 20.08.2018
ks. kan. Franciszek Kołodziej - od 2017 r. senior, emeryt, były proboszcz tej parafii (przez 39 lat) od początku parafii - obecnie
ks. Karol Hadam 16.08.2017 - 20.08.2018
ks. Mateusz Olbrot 22.08.2015 - 20.08.2018
ks. Ryszard Wacek 22.08.2015 - 06.2017
ks. Bogusław Jaworski 26.08.2014 - 25.08.2017
ks. Marek Story 26.08.2014 - 22.08.2015
ks. Piotr Soja 25.08.2011 - 26.08.2014
ks. Witold Wójcik 25.08.2011 - 26.07.2014
ks. Damian Bolka 24.08.2009 - 22.08.2015
ks. Marek Dyło 21.08.2006 - 25.08.2011
ks. Janusz Wiktor 21.08.2006 - 24.08.2009
ks. Paweł Samborski 21.08.2006 - 18.08.2008
ks. Mariusz Siniak 23.08.2000 - 21.08.2006
ks. Bogdan Hahn 25.08.2003 - 21.08.2006
ks. Andrzej Turoń 25.08.2001 - 21.08.2006
ks. Marek Marchut 23.08.2000 - 22.08.2005
ks. Stanisław Kuryło 31.07.1993 - 31.08.2004
ks. Ziemiński Jan 20.08.2002 - 23.08.2004
ks. Mariusz Mik 26.08.1998 - 18.08.2003
ks. Tadeusz Pindara 23.08.2000 - 26.08.2002
ks. Wincenty Kolbusz 16.08.1997 - 25.08.2001
ks. Janusz Bury 25.08.1996 - 23.08.2000
ks. Marek Płaziński 25.08.1995 - 16.08.1997
ks. Henryk Mazur 25.08.1995 - 16.08.1997
ks. Witold Mach 01.12.1994 - 25.08.1996
ks. Jan Dołoszycki 25.08.1993 - 01.12.1994
ks. Kazimierz Winnicki 25.08.1993 - 26.08.1998
ks. Andrzej Krupa 30.06.1992 - 25.08.1995
ks. Krzysztof Smoleń 30.06.1992 - 25.08.1995
ks. Czesław Rzeszut 01.07.1991 - 25.08.1993
ks. Paweł Zimny 01.07.1990 - 30.06.1992
ks. Janusz Korzępa 01.07.1990 - 01.07.1991
ks. Józef Ozga 01.07.1990 - 25.08.1993
ks. Roman Jurczak 01.07.1990 - 30.06.1992
ks. Stanisław Zbojnowicz 01.07.1989 - 01.07.1990
ks. Marian Dul 26.02.1989 - 01.07.1990
ks. Antoni Łagoda 01.07.1988 - 01.07.1990
ks. Stanisław Woźniak 01.07.1988 - 26.02.1989
ks. Wiesław Przepadło 01.07.1988 - 01.07.1989
ks. Marian Raźnikiewicz 30.06.1987 - 01.07.1988
ks. Staniskaw Dębiak 01.08.1986 - 01.07.1988
ks. Władysław Kołodziej 01.07.1985 - 01.07.1990
dk. Jan Buras Praktyka w okresie Wielkiego Postu 1985
ks. Mieczysław Rusin 07.1983 - 01.08.1986
ks. Jan Prucnal 07.1983 - 30.06.1987
ks. Zbigniew Grudziecki 15.08.1982 - 07.1983
ks. Roman Niedziela 06.06.1980 - 07.1983
ks. Eugeniusz Niezgoda 08.07.1979 - 15.08.1982
ks. Stanisław Czerepak 01.07.1978 - 06.06.1980

 

 

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania