Usprawiedliwienie za darmo

"Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo z Jego łaski przez odkupienie, które jest w Chrystusie Jezusie" (Rz 3, 23-24)

Uciekaj od pożądań

"Uciekaj zaś przed młodzieńczymi pożądaniami, a zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem" (2Tm 2, 22)

Piknik parafialny 2019

Opublikowano: wtorek, 11, czerwiec 2019 Drukuj E-mail

fot. Arkadiusz Gawlikowski, Roman Rzońca

 

Aktualności

Opublikowano 25.03.2020, 12:38
duchowa-adopcja-dziecka-poczetego Dzisiaj tj. 25 marca 2020 r.  w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czasie każdej Mszy Świętej osoby chętne złożą akt duchowej adopcji dziecka poczętego. Ten akt jest też możliwy przez łącze internetowe. Tekst aktu umieściliśmy również na fb, by jak najwięcej osób mogło włączyć się w duchową adopcję. Tekst PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ...
Opublikowano 13.03.2020, 23:34
parafialny-sztab-pomocy-starszym-otwarte-serca Przy naszej parafii działa sztab pomocy osobom starszym "Otwarte serca". Celem jest pomoc schorowanym, samotnym starszym ludziom w zakupie leków, zrobienia zakupów i innych sprawach. Jeśli znasz kogoś takiego, kto potrzebuje pomocy - dzwoń pod numer naszej parafii (☎  +48 728 260 287). Jeśli sam potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami. Czekamy...
Opublikowano 13.03.2020, 22:58
transmisja-na-zywo-msza-i-koronka-do-bozego-milosierdzia  Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego przygotowujemy dla dzieci specjalne transmisje na żywo. - Już od soboty 14 marca codziennie o 15:00 na żywo Koronka do Bożego Miłosierdzia- W każdą niedzielę transmisja Mszy Świętej z homilią dla dzieci o godz. 14:30 Zachęcamy wszystkie dzieci, aby w tym bardzo trudnym okresie modlić się razem i wszystko...
Opublikowano 13.02.2020, 20:30
nabozenstwo-o-dar-potomstwa W dniu 13 lutego 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie modlitewne w intencji prośby o cud poczęcia i o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących narodzin dziecka. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbywają się one cyklicznie, w każdy II czwartek miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 17.30 różańcem, prowadzonym przez parafialną grupę odnowy w Duchu...
Opublikowano 13.02.2020, 20:24
swiatowy-dzien-chorego-w-naszej-parafii Kościół rokrocznie celebruje Światowy Dzień Chorego. W dniu 11 lutego we wspomnienie Maryi z Lourdes, także w naszej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbyło się takie nabożeństwo o godz. 8.30 w kościele parafialnym oraz o 15.30 w Domu Pomocy Społecznej. Ks. Damian w homilii powtarzał za św. diakonem Wawrzyńcem, że chorzy są skarbem Kościoła...
Opublikowano 08.02.2020, 22:02
parafialny-oplatek-i-jaselka-2020 W niedzielne popołudnie 2 lutego 2020 r. nasza wspólnota parafialna zgromadziła się w Domu Opieki Caritas na spotkaniu opłatkowym. Po oglądnięciu pięknych jasełek, przygotowanych przez dzieci z Klubu Przyjaciół Wujka działającego w Szkole Podstawowej nr 8, był czas na wspólne kolędowanie z chórem parafialnym i scholą dziecięcą "Pod Wezwaniem"....
Opublikowano 16.01.2020, 13:07
uroczystosc-sw-jozefa-sebastiana-pelczara W niedzielę 19 stycznia przypada uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona diecezji rzeszowskiej. Na mocy postanowienia papieskiego patronami naszej diecezji zostali św. Józef Sebastian Pelczar – patron pierwszorzędny i bł. Karolina Kózkówna – patronka drugorzędna. W tym dniu jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi...
Opublikowano 05.01.2020, 09:55
trzech-kroli-uroczystosc-objawienia-panskiego 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie nazywana świętem Trzech Króli. Jest to dla nas wszystkich okazja do publicznego wyznania wiary. Możemy to zrobić m.in. poprzez uczestnictwo w orszaku oraz poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej, a następnie oznaczenie drzwi naszych mieszkań symbolem: C✞M✞B 2020 Christus mansionem...
Opublikowano 20.12.2019, 17:23
boze-narodzenie-wiara-i-relacja-z-bogiem-nasze-zaangazowanie 16 grudnia zakończyło się seminarium odnowy wiary, które było zorganizowane przez wspólnotę odnowy w Duchu Świętym "Emaus" działającej przy naszej parafii. Seminarium odnowy wiary - czyli rekolekcje, w których mieliśmy okazję do wzmocnienia naszej wiary i do otwartości na działanie Ducha Świętego. Seminarium poprowadził ks. Damian Ziemba. Co tydzień...
Opublikowano 15.12.2019, 11:02
swieca-pasterzy-swieca-radosci Dzisiaj przeżywamy 3 niedzielę Adwentu (Gaudete). Połowa czasu przygotowania do naszego spotkania z Panem już de facto minęła. Kolor liturgiczny, dzisiaj różowy, ma nam przypominać o radości, z jaką każdy chrześcijanin powinien czekać, aż Pan powróci. Różowy zawsze wywołuje uśmiech na naszej twarzy, ale powinien odzwierciedlać także stan naszej...
Opublikowano 11.12.2019, 17:14
nabozenstwo-o-dar-potomstwa-z-blogoslawienstwem-dla-kobiet-oczekujacych-dzieci Kolejne spotkanie modlitewne. 12 grudnia 2019 r. odbędzie się modlitwa z prośbą o cud potomstwa i z błogosławieństwem dla kobiet oczekujących dzieci w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. Różaniec przed Mszą (o godz. 17:30), poprowadzi parafialna grupa odnowy w Duchu Świętym „Emaus”. Msza święta będzie o 18:00, a po niej nabożeństwo...
Opublikowano 08.12.2019, 10:51
uroczystosc-niepokalanego-poczecia-nmp Kościół katolicki 8 grudnia obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę, że Maryja, napełniona „łaską” przez Boga (Łk 1, 28), została odkupiona od chwili swego poczęcia, Kościół wyznawał od wieków, a oficjalnie potwierdził ją poprzez dogmat Niepokalanego Poczęcia, ogłoszony w 1854 r. przez papieża Piusa IX. Tajemnica...
Opublikowano 01.12.2019, 20:13
adwent-rozpoczety-jaki-to-czas-dla-ciebie Kiedyś to okres pokutny, dzisiaj raczej radosny i pobożny. Modlitwa, post i jałmużna to najważniejsze dobre uczynki, które powinniśmy czynić. Słowa Pana: "uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przyszedł na was znienacka, jak potrzask" (Łk 21, 34) - mówią o tym,...
Opublikowano 01.12.2019, 20:09
nowi-kandydaci-na-ministrantowW dniu dzisiejszym tj. 1 grudnia 2019 r. pięciu chłopców zostało przyjętych do grona kandydatów na ministrantów. Teraz przez jakiś czas pod opieką ks. Kamila oraz animatorów będą przygotowywać się do posługi ministranckiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze przy ołtarzu.

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania