Do kancelarii parafialnej prosimy dzwonić tylko w godzinach jej urzędowania. Kancelaria jest czynna w zależności od okresu. 
- w okresie wakacyjnym i w czasie ferii zimowych od 7:00 do 8:00
- w okresie roku szkolnego od 16:30 do 17:15

W sprawach pilnych i w nagłej potrzebie można zadzwonić o każdej porze.
Kancelaria

TransmisjaNa żywo

Komunia święta i sumienie

Póki nie jesteśmy pewni, że nasze sumienie jest obciążone ciężką winą nie należy zaprzestawać przyjmowania Komunii świętej. (św. Ojciec Pio)

Wydarzenia na dzisiaj

Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość ...

"Tyś uczynił rzeczy wcześniejsze od tamtych i tamte, i te, które będą później, także i teraźniejsze, i te, które nastąpią, i już się stały, i te, które masz w swoim zamyśle" (Jdt 9, 5)

Regulamin

* Klauzula dotycząca wysyłania wiadomości poprzez formularz z naszej strony: https://www.podwyzszenie.pl/adresy 

Wypełnienie formularza i naciśnięcie przycisku "Wyślij" oznacza, że podane w nim dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi. Wypełnienie formularza jest dobrowolne.  Po wpisaniu w oknie "Moje imię i nazwisko" swojego imienia i nazwiska wyrażasz zgodę na to, abyśmy wiedzieli, jak się nazywasz. Adres email, który wpiszesz w okno "Mój adres email, na który oczekuję odpowiedzi" będzie tylko wykorzystany do odpowiedzi na zadane pytanie wpisane w okno "Moja wiadomość" formularza lub kontaktu z tobą.

1. Wysłanie twoich danych przez formularz z naszej strony: https://www.podwyzszenie.pl/adresy oznacza, że wyrażasz zgodę na w/w klauzulę.

2. Administratorem i odbiorcą danych z powyższego formularza jest: parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie i nikt inny. Dane z formularza trafiają na naszą pocztę email. Nie przekazujemy adresów email, telefonów, imion, nazwisk, ani treści wiadomości innym podmiotom czy osobom trzecim.

3. Nie musisz korzystać z formularza. Możesz też wysłać do nas zapytanie prosto ze swojej elektronicznej skrzynki pocztowej, którą posiadasz na nasz adres: parafia (.M.) podwyzszenie.pl - pamiętając o wpisaniu "@" zamiast " .M. ".


KLAUZULA INFORMACYJNA 

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

  1. Administratorem i odbiorcą Pani/Pana danych osobowych np. z formularza kontaktowego jest parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie z siedzibą przy ul. Krakowska 18 w Rzeszowie, reprezentowana przez proboszcza ks. Dariusza Gościmińskiego;
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  3. Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  5. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  6. Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane. 

Z polityką prywatności Google Analytics  możesz zapoznać się pod tym adresem:
http://www.google.com/intl/pl/policies/privacy/

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Wpłaty na potrzeby parafii

Informacja

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

✉ parafia (.M.) podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1799
Wczoraj1921
Ogółem2099300