Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24.05.2020 r.

 

1. Kalendarz liturgiczny: wtorek: wsp. św. Filipa Nereusza; czwartek: Nabożeństwo misyjne, piątek: wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, niedziela: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. Przypominamy o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej.

2. W naszej parafii zapraszamy codziennie o godz.17.30 na nabożeństwa majowe. W sobotę o godz. 19.00 nabożeństwo przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym.

3. Przypominamy, że w naszej świątyni biorąc pod uwagę jej powierzchnię, na Mszy Świętej oraz w czasie nabożeństw może uczestniczyć 105 osób. Dodatkowo na zewnątrz świątyni może uczestniczyć 50 osób. W niedzielę ze względu na trwającą pandemię jest sprawowana dodatkowa Msza Święta o godz. 14.30.

4. Od kilku dni w Dekanacie Rzeszów-Fara w poszczególnych parafiach odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu.  W naszej parafii odbędzie się ona w poniedziałek od godz. 15.00 – 21.00. Prosimy o podjęcie czuwania następujące grupy: 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, 15.30 - Grupa modlitewna i Parafialny Zespół Caritas, 16.00 - I i II Róża różańcowa, 16.30 – VII i VIII Róża różańcowa, 17.00 - IX i XII Róża różańcowa, 17.30 – nabożeństwo majowe, 18.00 – Msza Święta, 18.30 – LSO oraz oaza, 19.00 – Grupa „Emaus” oraz Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, 19.30 – XIV i XV Róża różańcowa, 20.00 – XVI i XVII Róża różańcowa, 20.30 – XVIII, XIX i XX Róża różańcowa. Zapraszamy również wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

5. Przypominamy, że w naszej Parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się 7 i 11 czerwca.

6. Katolickie grupy Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” oraz „Miriam”  zapraszają na transmisję on-line z czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Początek w sobotę o godz. 21.30.

7. Liceum Sióstr Pijarek w Rzeszowie przy ulicy Sanockiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty on-line, który odbędzie się w najbliższy czwartek 28 maja o godzinie 17:00.

8. W sobotę, 30 maja br., o godz. 10.00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji. Wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć i łączyć się duchowo za pośrednictwem transmisji internetowej oraz radiowej prowadzonej na falach Katolickiego Radia „VIA”. Prosimy o modlitwę
w intencji przyszłych neoprezbiterów.

9. Ze względu na nabożeństwa majowe, kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 16.30-17.15.

10. W gablocie parafialnej znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła. Szczegóły w gablocie.

11. Zachęcamy do wzięcia gazetki parafialnej oraz do zakupu prasy katolickiej. W „Niedzieli” m.in. List Benedykta XVI na 100-lecie urodzin Jana Pawła II.

12. Dziękujemy parafianom z ul. Spiechowicza 8 za złożone ofiary na sprzątanie naszej świątyni. Prosimy
o to teraz parafian z ul. Spiechowicza 10 . Bóg zapłać.

13. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Grzegorz Chruścicki i Paula Rzońca (zap. II) oraz Mateusz Szczygieł i Julia Chrapusta (zap. II). Gdyby ktokolwiek znał przeszkody zachodzące między tymi osobami, ma moralny obowiązek poinformowania o tym kancelarie parafialną.

14. Parafianom i Gościom życzymy mocnej wiary, nadziei i miłości, płynącej od Zmartwychwstałego Pana.

15. W poprzednim tygodniu odeszli do wieczności: + Janusz Bereś, + Marian Baran. Dobry Jezu, a nasz Panie...


 Można wpłacać darowizny na rzecz naszej parafii:

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Niech Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom


 

Zajrzyj do kalendarza parafialnego

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania