TransmisjaNa żywo

XXX niedziela zwykła

25.10.2020 r.

 1. Kalendarz liturgicznyśroda: Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, niedziela: Uroczystość Wszystkich Świętych.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są prowadzone każdego dnia o godzinie 17.30.  Od przyszłej niedzieli będziemy odmawiać Różaniec w intencji naszych Zmarłych. Za tydzień zmiana Róż różańcowych.
 3. Nie zapominajmy o „WYPOMINKACH” za naszych bliskich zmarłych. Kartki z czytelnie wypisanymi imionami drogich nam zmarłych, prosimy przynosić do zakrystii, lub składać na tacę. Kartki są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła.
 4. Prosimy w tym tygodniu, aby modlitwę różańcową poprowadzili: poniedziałek, Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca, wtorek Odnowa w Duchu Świętym - „Emaus”, środa LSO, czwartek Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, piątek XVII Róża Różańcowa, sobota XVIII Róża Różańcowa.
 5. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania próśb.
 6. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej Parafii nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00. W tym dniu na cmentarzu Rzeszów-Wilkowyja będzie sprawowana Msza Święta bez procesji o godz. 14.00 na zewnątrz kaplicy. Również w Dzień Zaduszny nie będzie procesji na cmentarzu przy ul. Targowej. W Uroczystość Wszystkich Świętych można zyskać odpust zupełny i  ofiarować za zmarłego. Warunkiem koniecznym jest wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy wg intencji Ojca Świętego. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu,  będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu).
 7. Spowiedź Święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie przed Mszą Świętą oraz w sobotę od godz. 17.00.
 8. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną oraz  wiek i stan zdrowia Pań z Parafialnego Zespołu Caritas, od poniedziałku będzie zawieszone rozdawanie pieczywa. Zwracamy się jednocześnie z prośbą o zgłaszanie się chętnych osób, które mogły by podjąć w ich miejsce tę posługę. Bóg zapłać za poświęcenie i pracę i wszystkim za ofiarność w składaniu ofiar na działalność Caritas Parafialnego, a przez to na pomoc potrzebującym.
 9. Dziękujemy parafianom z ul. Mikołajczyka 12, klatka 18 i 19 za złożone ofiary na sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o to teraz parafian z ul. Mikołajczyka 12, klatka 20 i 21. Dziękujemy za składane ofiary na tacę oraz na konto parafialne. W przyszłą niedzielę składka na WSD.
 10. Przypominamy, że w związku z nowymi wytycznymi w naszej świątyni ze względu na powierzchnie,  zachowując limit 1 osoba na 7 metrów kw. liczba uczestniczących to 150 osób. W nawie głównej i kaplicach bocznych 120 osób i na chórze 30 osób. Zachowujemy dystans 1,5 m osoba od osoby oraz zakrywamy usta i nos (z wyjątkiem sprawujących kult).Osoby biorące udział w nabożeństwie poza kościołem (na zewnątrz) mają obowiązek zachować dystans 1,5 m oraz zakrywać usta i nos. Liczba uczestników nie jest ograniczona.
 11. Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Episkopatu jest możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę ( wyciągamy w stronę kapłana dwie ręce złożone na krzyż: lewa położona na prawej. Kapłan kładzie Pana Jezusa na lewą dłoń, a przyjmujący  prawą dłonią bierze Komunię Świętą i podaje sobie do ust, czyniąc to w obecności kapłana. Leworęczna osoba może to zrobić w sposób odwrotny). Dlatego w naszym kościele Komunia Święta na rękę będzie udzielana na stopniach przy kaplicy Matki Bożej. Pozostałe osoby, które będą chciały przyjąć Komunię Świętą w sposób tradycyjny do ust, prosimy o podchodzenie do stopni przy Ołtarzu głównym. Ta zasada będzie obowiązywać zarówno w niedzielę, jak i dni powszednie.
 12. Zachęcamy do udziału w głosowaniu w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2021– kategoria III nr 49. Głosowanie tylko do 2 listopada w punktach obsługi mieszkańców i internetowo.  Dziękujemy wszystkim sympatykom koncertu za wsparcie.
 13. O udział w tym głosowaniu prosi również Ochotnicza Straż Pożarna ze Słociny na oddanie głos w kategorii II nr 31. Ulotki są do zabrania na stoliku. Prosimy o składanie na nich podpisów.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 15. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.
 16. Informujemy, że ks. Franciszek otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Pozostali księża oprócz ks. Rafała przebywają na kwarantannie. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Franciszku, jak i o wszystkich chorych.
 17. W poprzednim tygodniu odeszli do wieczności: + Anna Kotarba, + Stefan Walas, + Barbara Duda. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 Można wpłacać darowizny na rzecz naszej parafii:

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Niech Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom


 

Zajrzyj do kalendarza parafialnego

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1206
Wczoraj2004
Ogółem599056