Czcij ojca twego i matkę

"Dzieci, bądźcie posłuszne w Panu waszym rodzicom, bo to jest sprawiedliwe. Czcij ojca twego i matkę - jest to pierwsze przykazanie z obietnicą - aby ci było dobrze i abyś był długowieczny na ziemi" (Ef 6, 1-3)

Czcij ojca twego i matkę

"Dzieci, bądźcie posłuszne w Panu waszym rodzicom, bo to jest sprawiedliwe. Czcij ojca twego i matkę - jest to pierwsze przykazanie z obietnicą - aby ci było dobrze i abyś był długowieczny na ziemi" (Ef 6, 1-3)

Wielkanoc 2017

Opublikowano: wtorek, 18, kwiecień 2017

Wielki post 2017

Wielki Post 2017 zakończony. Chrystus zmartwychwstał - prawdziwie zmartwychwstał - Alleluja! W chrześcijaństwie jest to czas pokuty przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan świąt - zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa - naszego Zbawiciela i Pana.

{gallery}aktualnosci/2017/post2017{/gallery}

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Rekolekcje wielkopostne 2017

Opublikowano: sobota, 15, kwiecień 2017

Rekolekcje

Zakończyły się rekolekcje wielkopostne prowadzone przez ks. Nikosa Skurasa

Niedziela 12.03.2017 r. - Zaproszenie

Poniedziałek 13.03.2017 r. - Jaki jest sens mojego życia

Wtorek 14.03.2017 r. - "Pępowina" z Bogiem - Duch Święty

Środa 15.03.2017 r. - Dzień śmierci... i co dalej?

"A wszystkich ogarnął strach; wielbili Boga i mówili: «Wielki prorok powstał wśród nas, i Bóg łaskawie nawiedził lud swój»" (Łk 7,16)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

45-lecie kapłaństwa ks. Franciszka Kołodzieja

Opublikowano: wtorek, 07, czerwiec 2016

6 czerwca 2016 r. o godz. 11:00 w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza Św. z okazji 45-lecia kapłaństwa proboszcza ks. Franciszka Kołodzieja. Mszy Św. przewodniczył ks. bp Jan Wątroba, który w homilii wielokrotnie podkreślał znaczenie powołania do sakramentu kapłaństwa. W uroczystościach wzięli udział również księża - koledzy, którzy również 45 lat temu otrzymali święcenia kapłańskie wraz z naszym proboszczem. 

"Ten jubileusz to okazja do dziękowania Panu Bogu za wierność..." - powiedział bp Jan Wątroba. Biskup wspomniał słowa św. Jana Pawła II, który powiedział, że powołanie do sakramentu kapłaństwa to "dar i wielka tajemnica". Każdy kapłan winien utożsamiać się z tymi słowami. Kapłaństwo nikomu się nie należy, kapłaństwo jest zupełnie darmowe. Wszystko ma jednak gdzieś początek i tym początkiem jest dom rodzinny i wychowanie. W sercach każdego z nas jest dom rodzinny, bo to kolebka naszych korzeni wychowawczych. Powołanie do sakramentów, a w szczególności do kapłaństwa ma taki skutek, że człowiek pozostawia swój dom i idzie służyć Bogu i ludziom. Każdy z księży, którzy uczestniczyli w tej Mszy Św. ma swoją historię osobistą, jednak wszystkie te historie mają jedno podłoże - wypełniać tajemnicę boską i spełniać wolę Boga, a także służyć ludziom w posługiwaniu im. Udzielanie sakramentów świętych, spowiedź i głoszenie Słowa Bożego to wielka odpowiedzialność, ale wszystko to dzieje się za przyczyną tej wielkiej tajemnicy i powołaniu danego od samego Boga. 

Szczęść Boże księdzu proboszczowi i wszystkim jego kolegom, którzy przebywszy drogę daną przez Boga wypełnili swoją misję powołania i z pokorą służyli Bogu przez te wszystkie lata. Chwała Panu za kapłanów. Módlmy się za powołania do kapłaństwa, aby Kościół był zawsze żywy, aby byli przy nas Ci, którzy będą naszymi przewodnikami w drodze do zbawienia. 

fot. Roman Rzońca

{gallery}aktualnosci/2016/45-lecie{/gallery}

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Odpust 2014

Opublikowano: piątek, 23, styczeń 2015

68d2905b2b791086e495e2874d06c4bf

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Boże Ciało

Opublikowano: piątek, 20, czerwiec 2014

330d55a4a63e2e8ab6f378cd3c7f3271

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania