TransmisjaNa żywo

Duch Święty

"Duch Święty" jest imieniem własnym Tego, którego wielbimy i któremu oddajemy chwałę... (KKK 691)

Pokarm życia

Komunia nie jest dla świętych, a dla tych, którzy chcą stać się święci. Leki podaje się chorym, jak słabym daje się jeść. (św. Jan Bosko)

Ta drużyna zawsze wygrywa

28 września na terenie ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego w Myczkowcach rozegrał się nie lada turniej. Do walki stanęły dwie drużyny pochodzących z naszej parafii… przyjaciół. W radosnej atmosferze rozegrały one mecz piłki nożnej, w którym puchar zwycięstwa stanowiły: życzliwość, jedność wspólnoty i uczynki miłosierne. Wszystko po to, by zintegrować dzieci należące do naszej parafialnej scholi POD WEZWANIEM. I choć z powodu chorób, w ostatniej chwili aż 11 osobom z tej scholankowej rodzinki nie udało się pojechać, to dzień ten należy zaliczyć do niezwykle udanych. Podczas wspólnej Eucharystii polecaliśmy nieobecnych opiece Matki Bożej Królowej Pięknej Miłości.

To właśnie Ona, każdego dnia, wskazuje nam swojego Syna, jako niezawodnego obrońcę we wszystkich przeciwnościach losu. Spacer po największym w Polsce Ogrodzie Biblijnym, przyczynił się do lepszego zrozumienia Bożego planu zbawienia, do którego realizacji wezwany jest każdy z nas. Wystarczy tylko oddać Jezusowi swe dłonie, by mógł posłużyć się nimi w wykonywaniu uczynków miłosierdzia wszędzie tam, gdzie się znajdziemy. Zwiedzając Centrum Kultury Ekumenicznej zrodziły się w naszych głowach pomysły na nowe kierunki wspólnego podróżowania. Może następnym razem Beskid Niski i Łemkowszczyzna, a może udamy się w głąb Bieszczad? Jak na wyjazd scholi przystało nie zabrakło wspólnego śpiewania.

Najgłośniej w tym dniu wybrzmiało oczywiście staropolskie „sto lat”, którego adresatem był ks. Rafał. W kawiarence św. Franciszka w otoczeniu zwierzątek leśnych imieninowa WZ-tka wyszła księdzu naprawdę wyśmienicie. Kolejnym punktem wyjazdowego programu była Iskra Miłosierdzia, którą odmówiliśmy na świeżym powietrzu, jak jedna wielka rodzina. Po zmaganiach sportowych, upiekliśmy z kolei kiełbaskę, bo przecież w zdrowym ciele - zdrowy duch. Dziś ze łzą w oku wspominamy ten piękny, jesienny dzień. Nie jest to jednak łza żalu, lecz radości za to, że Pan Bóg pozwala nam wszystkim grać w swojej zwycięskiej drużynie!

 

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj48
Wczoraj2534
Ogółem543083