ks. kan. Dariusz Gościmiński - proboszcz
Urodził się 07.11.1965 r. w Gorlicach. Pochodzi z parafii oo. Franciszkanów w Bieczu. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu. Wstąpił do Seminarium Duchownego w Tarnowie w 1984 r. Święcenia przyjął 02.06.1990 r. z rąk ks. bpa Piotra Bednarczyka. Jego motto kapłańskie to: „Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki”. Pełnił posługę wikariusza w Sędziszowie Małopolskim – przy parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny od sierpnia 1990 r. do sierpnia 1994 r. następnie w Rzeszowie w parafii pw. Świętego Krzyża od września 1994 r. do sierpnia 1998 r. Nowym Żmigrodzie – Świętych Piotra i Pawła od września 1998 r. do sierpnia 2002 r. Jaśle – św. Stanisława od września 2002 r. do sierpnia 2005 r. oraz Rzeszowie – św. Rocha. Następnie został mianowany dyrektorem Domu Księży Seniorów oraz wiceekonomem diecezji rzeszowskiej oraz kapelanem komunalnych cmentarzy rzeszowskich. W naszej parafii odpowiada za kancelarię, Caritas, radę parafialną, róże różańcowe.
ks. Zbigniew Lubas
Urodzony 27.08.1978 roku w Rzeszowie. Pochodzi z Konieczkowej - miejscowości należącej do parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Niebylcu. Ukończył Technikum Budowlane w Rzeszowie. Do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie wstąpił zaraz po maturze w 1999 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 2005 roku w Katedrze Rzeszowskiej z rąk ks. bpa Kazimierza Górnego. Jako motto kapłańskie wybrał słowa: „Poprowadzę cię drogą mądrości, ścieżkami prawości powiodę.” (Prz 4. 11). Przez pierwsze 4 lata posługi kapłańskiej pracował w Tyczynie, parafii pw. św. Katarzyny. Następnie został skierowany do pracy w Rzeszowskiej Farze, parafii pw. Św. Wojciecha i Stanisława, gdzie pracował 7 lat. Trzecia wspólnota do jakiej trafił to parafia pw. Św Jana Chrzciciela w Sokołowie Młp. gdzie pracował przez 4 lata. Od 2010 roku jest opiekunem duchowym ogniska „Sychar”, zajmującej się małżeństwami w kryzysie. Jest przewodnikiem grupy św. Jadwigi podczas pieszej pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę. W naszej parafii odpowiada za: Odnowę w Duchu Świętym „Emaus” oraz poradnię rodzin i kancelarię parafialną w godzinach dyżurów. W naszej parafii posługuje od 22 sierpnia 2020 r.
ks. dr Rafał Flak
Urodził się w 1986 roku w Rzeszowie. Pochodzi z parafii pw. Opatrzności Bożej w Trzebosi. Ukończył Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie wstąpił w 2005 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 11 czerwca 2011 roku w Katedrze Rzeszowskiej z rąk ks. bpa Kazimierza Górnego. Jako motto kapłańskie wybrał słowa: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham” (J 21, 17). Przez 7 lat pracował w parafii Św. Michała Archanioła w Rzeszowie. W 2013 roku został skierowany przez ks. bpa Jana Wątrobę na studia doktoranckie z homiletyki, a w styczniu 2020 r. obronił ten tytuł. Decyzją ks. bpa Edwarda Białogłowskiego od 2012 roku został przewodnikiem grupy św. Kazimierza podczas pieszej pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę. Od 2004 r. jest również jednym z organizatorów „Wakacji z misjami” dla dzieci i młodzieży w naszej diecezji. Od sierpnia 2017 roku pełni funkcję dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Rzeszowskiej Kurii Diecezjalnej i zastępcy asystenta Akcji Katolickiej naszej diecezji. Jest katechetą Szkoły Podstawowej nr 8 w Rzeszowie i profesorem Wyższego Seminarium Duchownego (wykłada teologię pastoralną). W naszej parafii odpowiada za: kancelarię, scholę "Pod wezwaniem", chór parafialny "Soli Deo", zespół muzyczny "Abeamus", Krąg Domowego Kościoła, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, msze z udziałem dzieci, przygotowanie dzieci pierwszokomunijnych.
ks. dr Piotr Mateusz Staryszak
Urodzony w 1990 r., pochodzi z parafii pw. Narodzenia NMP we Frysztaku. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Praktykę diakońską odbył w parafii pw. św. Józefa w Głogowie Małopolskim – os. Niwa. Obronił pracę magisterską z prawa kanonicznego pt. „Ocena ustawodawstwa wybranych krajów Europy w kwestii FIVET na podstawie prawa naturalnego” napisaną pod kierunkiem ks. dra Przemysława Drąga. Przyjął święcenia kapłańskie 23 maja 2015 r. w katedrze rzeszowskiej z rąk Ks. Bpa Jana Wątroby. Jako motto kapłańskie wybrał słowa: „Bądź wola Twoja” (Mt 6,10). W latach 2015-2018 posługiwał w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie, a następnie w roku katechetycznym 2018-2019 w parafii pw. Chrystusa Króla w Niedźwiadzie. W 2019 roku skierowany na studia z teologii na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie. W 2022 roku ukończył licencjat kościelny z teologii dogmatycznej, a w 2024 doktorat z teologii, broniąc pracy pt. „Il sacerdozio comune in Karol Wojtyła e Giovanni Paolo II. Studio dei documenti principali” napisaną pod kierunkiem prof. Miguel de Salis Amaral. Sprawuje w naszej parafii opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza, przygotowuje wraz redakcją biuletyn parafialny. Jest katechetą III LO im. C. K. Norwida w Rzeszowie. Jest również wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
ks. kan. Franciszek Kołodziej
Emeryt, były proboszcz tej parafii, kanonik honorowy Kapituły Kolegiackiej w Kolbuszowej. Skromny, zawsze zaangażowany w pomoc i dzieło miłosierdzia w szerokim tego słowa znaczeniu, gorliwy spowiednik. Ksiądz biskup przekazał dyplom wdzięczności dla ks. kanonika Franciszka za pomoc potrzebującym. Motto ks. Franciszka brzmi: "Mów Panie, bo sługa Twój słucha" (1 Sm 3, 10b).
Tutaj: Artykuł ze Mszy Św. dziękczynnej za posługę w naszej parafii, jako proboszcz i o dalsze błogosławieństwo w drodze do świętości ks. Franciszka
Tutaj: Relacja z Uroczystej Mszy św. dziękczynno-błagalnej za 50 lat kapłaństwa ks. kan. Franciszka Kołodzieja
Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"
Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę.
W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.
Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle.