TransmisjaNa żywo

Nie bój się Bóg cię nie opuścił

„Bo nie odrzuci Pan ludu swego, a dziedzictwa swego nie opuści.” (Psalm 94;14)

I soboty, Męski Różaniec dotrze do naszej parafii

Utworzono: środa, 04 maj 2022

Przez najbliższe pierwszych 5 sobót miesiąca do naszej parafii wraz z figurą Matki Bożej będzie pielgrzymować grupa mężczyzn zjednoczona we wspólnocie Męskiego Różańca.

Przebieg: o godz. 17.00 - różaniec, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i rozmyślanie. O godz. 18.00 Msza Święta.

Jak czytamy na stronie Facebook organizatora Męskiego Różańca - MĘSKIEJ GRUPY św. Andrzeja Boboli od Ojców Pijarów: "Jest to odpowiedź na zaproszenie Matki Bożej z Fatimy, aby wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wszelkie zniewagi, grzechy i bluźnierstwa. Dla wielu z nas modlitwa różańcowa jest kontynuacją lub przygotowaniem do całkowitego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Stanowi to nasz wkład w KRUCJATĘ JEDNEJ INTENCJI. Jest to również świadectwo naszej postawy wobec dzisiejszego świata. Nabożeństwo rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele św. Krzyża ul. 3 maja 20 o godzinie 16.15, następnie udajemy się w szyku dwójkowym, towarzyszą nam tylko dwa znaki; figura Matki Bożej Fatimskiej i różańce w dłoniach i nic po za tym. Odmawiamy modlitwę różańcową (w milczeniu) w następujących intencjach: o dar męstwa, za rodziny, małżeństwa, o dar przebaczenia, o jedność i zgodę za naszą diecezję i ojczyznę. Opiekunem duchowym Męskiego Różańca jest bp Jan Wątroba".

Zapraszamy mężczyzn do tego, aby wraz z Męską Grupą wyruszyli o godz. 16:15 z kościoła św. Krzyża do naszej parafii. Kobiety, osoby starsze, młodzież i dzieci zapraszamy bezpośrednio do naszej świątyni na godz. 17:00. Niech to będzie nasze zaangażowanie się w ducha pokuty, zadośćuczynienia i pogłębienia wiary, ale przede wszystkim świadectwem naszej przynależności do Jezusa - Jego Ewangelii oraz poczuwania się do bycia dzieckiem Maryi - "Oto Matka Twoja..."

RRz.Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Wpłaty na potrzeby parafii

Informacja

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

✉ parafia (.M.) podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj230
Wczoraj1766
Ogółem2319057