TransmisjaNa żywo

Wzrastanie i kształcenie

Tego, kto przyjmuje Zbawiciela w Komunii Świętej, coraz bardziej będzie pociągało na co dzień życie Boże; będzie wzrastał w Mistycznym Ciele Chrystusa, a jego serce ukształtuje się na wzór serca Bożego. (św. Edyta Stein)

Wywyższanie się - kim jestem?

"Kim wy właściwie jesteście, żeście wystawiali na próbę w dniu dzisiejszym Boga i postawili siebie ponad Boga między synami ludzkimi?" (Jdt 8, 12)

Seminarium odnowy wiary

Seminarium odnowy wiary w naszej parafii.

Jest to pewna forma rekolekcji, w której mamy okazję do wzmocnienia naszej wiary i do otwartości na działanie Ducha Świętego. Prosta, a jednocześnie dynamiczna i konkretna forma przekazu ma za zadanie prowadzić nas do osobistego doświadczenia Słowa Bożego w naszym życiu. Bóg pragnie do nas przyjść, by obdarzyć nas dobrem i mówić do naszych serc. Czy chcemy tego? To od nas zależy.

Zapraszamy wszystkich w każdy poniedziałek od 4 listopada do 16 grudnia. Rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 18:00, a o 19:00 będzie konferencja i spotkania w grupach.

Karl Rachner powiedział: "Bóg może uczynić w Twoim kierunku tysiąc kroków, ale ten jeden w Jego kierunku - ten musisz zrobić samemu".

"Co mam czynić, aby się zbawić? Uwierz w Pana Jezusa, a zbawisz siebie i swój dom" – (Dz 16, 30-31). Katechezy poprowadzi ks. Damian Ziemba, wikariusz naszej parafii wraz z katolicką grupą odnowy w Duchu Świętym „EMAUS”.

 

Fragmenty pierwszej katechezy: (tak dla zachęty, zwiastun)

 

Świadectwo Tomka

Cześć! Jestem Tomek, mam 39 lat. Poczytajcie kilka zdań na temat Seminarium Odnowy Wiary. Na takie spotkanie trafiłem 4 lata temu, niby z przypadku. Zostałem zachęcony przez moją żonę. Niezbyt mi się podobał ten pomysł, ale dla żony robi się przecież wszystko. Poszedłem. Początkowe wrażenie było dla mnie ogromne dziwne, jacyś dziwni ludzie, którzy spotykają się w grupach, dzielą się między sobą doświadczeniem Jezusa, słuchają konferencji – no to było jeszcze ok, jak słuchanie kazania w Kościele. Ale ogólnie brzmiało i wyglądało to dziwnie. To nie był Kościół jaki znałem. Ja znałem Kościół, który w odpowiednich ramach modli się, wstaje, klęczy, śpiewa itp. I było mi w tym dobrze. Jednak jak postanowiłem, tak chodziłem. Seminarium Odnowy Wiary pomogło mi popatrzeć na Kościół inaczej, jak na żywy organizm w którym też odgrywam swoją rolę. Pomogło mi zbliżyć się do Jezusa, odkryć, że nie jest On sztywny i dostępny w określonych godzinach, ale że jest ze mną zawsze. Jestem wdzięczny za ten czas Bogu i zachęcam Was, abyście wzięli udział w Seminarium Odnowy Wiary.

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1194
Wczoraj2004
Ogółem599044