TransmisjaNa żywo

Upokorzenie, a wywyższenie

"Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was" (1P 5, 6-7)

Powołanie - nasza nadzieja

"Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie" (Ef 4, 4)

Fotorelacja z odpustu parafialnego

„Krzyż – drzewo życiodajne” – pod takim hasłem przeżywaliśmy tegoroczne Triduum przygotowujące do uroczystości odpustowych w naszej parafii. Ksiądz Wiesław Rafacz, poczynając od piątkowej konferencji przekonywał każdego z nas, że bez krzyża nasze ziemskie życie nie ma sensu. Uświadamiał, że tu na ziemi jesteśmy jedynie turystami, którzy nie powinni skupiać się na rzeczach materialnych, tylko na celu swej podróży – niebieskim Jeruzalem.

14 września – dzień odpustu, zgromadził w naszym kościele licznych wiernych, którzy wpatrzeni w wywyższonego na krzyżu Chrystusa dali tym samym świadectwo swojej wiary. Uroczysta msza święta odpustowa została odprawiona tradycyjnie o godzinie 18.00, a przewodniczył jej w tym roku J. E. Ks. biskup Edward Białogłowski. W wygłoszonej homilii, ksiądz biskup nawiązał do historii budowy naszej świątyni przekonując, że determinacja związana z obroną krzyża, jaką wówczas okazali zarówno kapłani, jak i osoby świeckie, powinna cały czas trwać, gdyż w obecnych czasach krzyż jest bezczeszczony a jego znaczenie marginalizowane i wypaczane. O oprawę muzyczną wieczornej Eucharystii zadbał chór parafialny Soli Deo oraz schola dziecięca Pod Wezwaniem, a w przygotowanie liturgii słowa zaangażowani byli członkowie rady parafialnej i Caritasu. Na zakończenie mszy świętej odbyła się procesja wokół kościoła zakończona błogosławieństwem przy krzyżu misyjnym.

Wdzięczni Panu Bogu za możliwość przeżycia tego świętego czasu, jednoczącego nas jako parafian przy krzyżu Jezusa, idźmy odważnie w przyszłość. Niech strach wywoływany przez zbytnią troskę o jutro czy przed chorobą, nie przysłoni prawdy: że nie ma większej MIŁOŚCI nad tą podwyższoną na życiodajnym drzewie, a człowiek tylko z Jezusem w sercu może być pewny zwycięstwa.

J

Zdjęcia: Mieczysław Grucel

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1457
Wczoraj1936
Ogółem605326