TransmisjaNa żywo

Jesteśmy posłani

"Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam" (J 20, 21)

Jesteśmy posłani

"Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam" (J 20, 21)

Wieczór uwielbienia, modlitwa o cud poczęcia

Kolejny raz w naszej parafii odbyła się Eucharystia, a po niej wieczór uwielbienia wraz z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie połączone z prośbą o cud poczęcia dziecka dla małżeństw oraz błogosławieństwo dla matek oczekujących na potomstwo. Jak powiedział ks. Zbigniew - wikariusz naszej parafii każdy człowiek jest darem i cudem dla rodziców, jak też dla całej wspólnoty naszego społeczeństwa, ale przede wszystkim dla wspólnoty Kościoła katolickiego. Tak wiele małżeństw oczekuje, pragnie i modli się o dziecko. Tak wiele małżeństw adoptuje dzieci, aby zapewnić im przytulny dom, rodzinę i miłość. Tak wiele małżeństw dziękuje i uwielbia Boga za cud poczęcia. Niestety wielu ludziom taki stan się nie podoba...  - Boże zmiłuj się nad nimi.

W każdy II czwartek miesiąca w naszej parafii spotykają się ludzie wiary - katolicy, którzy powierzają swoje życie Bogu. Podczas wieczoru uwielbienia każdy spotyka się indywidualnie i wspólnie z Jezusem. Jezus jest naszym Panem, więc do Niego zwracamy się przez oddanie się w opiekę Maryi i dziękujemy, przepraszamy i prosimy Boga o nowe życie i o błogosławieństwo dla już zapoczątkowanego nowego życia w łonach matek. Niech Bóg błogosławi wszystkie małżeństwa, ich potomstwo i wszystkie rodziny.

Wczorajszą modlitwę wraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem prowadził ks. Zbigniew Lubas wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „ Emaus” z naszej parafii i z grupą „ Shema Israel” z Sokołowa Małopolskiego, która posługiwała muzycznie. Było wyrzekanie się zła, było przepraszanie za grzechy, było dziękowanie i proszenie. Cała modlitwa była przepełniona uwielbieniem Boga w Trójcy Przenajświętszej.

RRz

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

System wpłat na potrzeby parafii

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj53
Wczoraj1865
Ogółem680227