TransmisjaNa żywo

Wzrastanie i kształcenie

Tego, kto przyjmuje Zbawiciela w Komunii Świętej, coraz bardziej będzie pociągało na co dzień życie Boże; będzie wzrastał w Mistycznym Ciele Chrystusa, a jego serce ukształtuje się na wzór serca Bożego. (św. Edyta Stein)

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Utworzono: czwartek, 31 grudzień 2020

Rok 2020 postawił nas wszystkich w nowych, niespotykanych dotąd okolicznościach. Izolacja społeczna wynikająca z rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa, znacząco wpłynęła na charakter duszpasterstwa również w naszej parafii. Rozpoczęta 2 kwietnia stała transmisja on-line nabożeństw i mszy świętych z każdym miesiącem cieszyła się coraz większą popularnością. Otrzymujemy wiele pozytywnych sygnałów od parafian i nie tylko, którzy w obawie o własne zdrowie nie mogą uczestniczyć w mszy świętej osobiście, przychodząc do naszej parafialej świątyni. Tym bardziej cieszy fakt, że dzięki transmisji on-line nie tracą oni kontaktu z całą naszą wspólnotą.

Na przekroju tych 9 miesięcy parafialny kanał YouTube subskrybowało 2.720 użytkowników, a tylko w ostatnim miesiącu liczba unikalnych widzów przekroczyła 70.000! Jesteśmy Wam wszystkim bardzo wdzięczni za gesty solidarności i wszystkie pozytywne komentarze, które zamieszczacie na profilu facebookowym naszej parafii. Ma on już 912 polubień!

Mimo ograniczeń będziemy robić wszystko co w naszej mocy, by nasza wspólnota parafialna była przez nas, jako kapłanów, otoczona odpowiednią opieką duszpasterską. Z tego powodu podtrzymujemy inicjatywę niedzielnych kazań dedykowanych dzieciom podczas Mszy Świętej o 11.30. W trosce o rozwój poszczególnych wspólnot parafialnych (zwłaszcza dziecięcych i młodzieżowych) nadal będziemy organizować spotkania on-line na dostępnych, bezpłatnych komunikatorach. Mamy nadzieję, że z czasem spotkania powrócą do sal parafialnych, ale dopóki nie zniknie zagrożenie dla życia ludzkiego, będziemy korzystać z alternatywnego rozwiązania w postaci wspomnianych spotkań on-line.

Hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Na ten moment, w naszej świątyni jednocześnie może przebywać do 175 osób. Jeżeli ktoś obawia się, że w związku z tym ograniczeniem, nie wejdzie do świątyni w niedzielę czy święto nakazane – zapraszamy go na Eucharystię w ciągu tygodnia. Codziennie o 6:30 i 18:00 mamy niepowtarzalną okazję spotkać się z żywym Chrystusem. Dodatkowo codziennie o 17:30 odprawiany jest różaniec o ustanie pandemii, podczas którego polecamy opiece Matki Bożej wszystkie osoby dotknięte chorobą koronawirusa oraz wszystkich, którzy w wyniku tej choroby odeszli do Pana. Mamy nadzieję, że Bóg bogaty w miłosierdzie, ulituje się nad naszą ojczyzną i całym światem - oddalając pandemię. W tej samej intencji w każdą niedzielę o godzinie 15.00 modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia.

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej wspólnoty! Raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać za Wasze otwarte serca i wrażliwość na potrzeby naszej parafii.

Dziękujemy, że w tym trudnym czasie jesteście z nami i motywujecie nas do podejmowania nowych inicjatyw!

Wasi Duszpasterze

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Wpłaty na potrzeby parafii

Informacja

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1049
Wczoraj1787
Ogółem837440