TransmisjaNa żywo

Komunia święta i sumienie

Póki nie jesteśmy pewni, że nasze sumienie jest obciążone ciężką winą nie należy zaprzestawać przyjmowania Komunii świętej. (św. Ojciec Pio)

Z życia parafii i z życia diecezji

Utworzono: poniedziałek, 22 luty 2021


Zakończyliśmy rekolekcje w naszej parafii. Hasłem rekolekcji było "Czy miłujesz mnie więcej ?" Rekolekcjonistą był ks. Michał Przybysz, misjonarz Krwi Chrystusa. Świat się jednak nie zatrzymał i zapraszamy na kolejne nabożeństwa, rekolekcje i przede wszystkim na osobistą relację z Chrystusem, który umiera dla nas. Spróbujmy umrzeć wraz z Jezusem dla naszego grzechu wyrzekając się wszelakiego zła i tak zaangażować swoje ciało, aby dusza została zbawiona..
I.
Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.
Podążając wielkopostną drogą, która prowadzi nas do uroczystości wielkanocnych, pamiętajmy o Tym, który „uniżył samego siebie, czyniąc się posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej”. W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy „żywej wody nadziei” i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie, (z orędzia papieża Franciszka na Wielki Post 2021).

Piątki
- droga krzyżowa dla dorosłych - godz. 7:00
- droga krzyżowa dla dzieci - godz. 16:00
- droga krzyżowa dla dorosłych - godz. 17:30
- droga krzyżowa z muzyczną oprawą zespołu Abeamus - godz. 20:00

Niedziele
- gorzkie żale z kazaniem pasyjnym - godz. 17:15
II.
Na stronie internetowej naszej parafii można online zostawić swoje intencje do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa. Intencje te będą zbierane przez cały tydzień i odczytane podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w każdą środę. Wszystkie informacje i instrukcje TUTAJ

III.
Wszystkich sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych 2021. Każdej niedzieli Wielkiego Postu będziemy publikować jedną katechezę. Zapraszamy do wysłuchania pierwszej przygotowanej przez ks. prałata Stanisława Poterę. Niech nasza wspólnota w tym szczególnym czasie otrzymuje potrzebne łaski. Posłuchaj:

https://youtu.be/C5vj1r7C3PY

grafika: K. Kuborek

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Wpłaty na potrzeby parafii

Informacja

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1670
Wczoraj2134
Ogółem979558