TransmisjaNa żywo

Jemu chwała w Kościele

"Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen" (Ef 3, 20-21)

Wizytacja kanoniczna i udzielenie sakramentu bierzmowania

Utworzono: poniedziałek, 22 marzec 2021

W dniu 21 marca 2021 r. (niedziela) odbyła się kanoniczna wizytacja naszej parafii przez ks. biskupa Jana Wątrobę. Ksiądz biskup przez całą niedzielę był obecny wśród naszej wspólnoty. Głosił Słowo Boże na każdej Mszy Świętej, odnosząc się odpowiednio z przekazem do poszczególnych grup i wspólnot z naszej parafii. Informacji o naszych wspólnotach można zaczerpnąć TUTAJ. Szczególne słowo i przekaz biskupa to zdanie: "Chcesz zobaczyć Jezusa...?" - wypowiadane podczas każdej homilii. Zachęcał w ten sposób, aby i inni włączali się w życie parafii, ale przede wszystkim dziękował za tych wszystkich, którzy są i tworzą różne grupy i wspólnoty parafialne. Zobaczyć Jezusa to działać i tworzyć żywą wspólnotę parafii, diecezji i całego Kościoła Katolickiego. Zobaczyć Jezusa to modlić się, pościć i składać jałmużnę w różnej formie. Zobaczyć Jezusa to wypełniać wolę Boga Ojca. Sama modlitwa jest ważna, ale jak mówił biskup musi być dopełniona uczynkami miłosierdzia. W sprawozdaniu na wstępie ks. Rafał Flak - zastępujący proboszcza, który choruje i przeżywa tę wizytację zdalnie - podkreślił powstanie nowych wspólnot parafialnych od ostatniej wizytacji w 2016 r. Są to m.in. schola "Pod wezwaniem", Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Krąg Rodzin Domowego Kościoła. 

O godz. 15:00 po odmówieniu koronki do Bożego miłosierdzia ks. biskup koncelebrował Mszę Św. podczas, której udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Pożegnanie księdza biskupa nastąpiło po Mszy Św. o godz. 18.

RRz

fot. A. Gawlikowski

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Wpłaty na potrzeby parafii

Informacja

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1779
Wczoraj2134
Ogółem979667