TransmisjaNa żywo

Kondycja w Panu...

"... lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą" (Iz 40, 31)

Życie moje - życiem wiary

"Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie" (Ga 2, 20)

Nabożeństwo i Msza święta o dar potomstwa i szczęśliwe przyjście dziecka na świat

Kolejny czwartek i kolejne spotkanie modlitewne. 9 maja odbyła się modlitwa z prośbą o cud potomstwa i z błogosławieństwem dla kobiet oczekujących dzieci. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie zgromadziło się dużo par, które prosiły o taki cud oraz wiele matek proszących o błogosławieństwo.

Różaniec przed Mszą, który poprowadziła parafialna grupa odnowy w Duchu Świętym „Emaus”, wprowadziła nas w klimat spotkania. Już od początku zapraszamy Maryję, aby była razem z nami i wypraszała potrzebne łaski. Wielu ludzi w tym czasie korzysta też z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W homilii podczas Mszy Świętej ks. Damian, który sprawuje te Msze Święte w każdy II czwartek miesiąca, za zgodą ks. bpa Jana Wątroby przypominał, że zły duch wpaja w nas kłamstwa, że Bóg się mną nie interesuje, że dla Boga nie jestem ważny. Tymczasem Jezus daje się nam w prostym, codziennym znaku chleba, pokazując bliskość, a w Chlebie Eucharystycznym dając nam życie wieczne. Po zakończonej Mszy odbyła się adoracja, w czasie której błagaliśmy o uwolnienie i dar potomstwa dla małżeństw w imię Jezusa i przez Jego Przenajświętszą Krew, a dla matek oczekujących dzieci prosiliśmy o błogosławieństwo. Na zakończenie każdy mógł podejść do księży, którzy wkładali ręce i udzielali indywidualnego błogosławieństwa.

Zapraszamy na następne nabożeństwa. Zawsze II czwartek miesiąca, 17.30 – różaniec i spowiedź, 18.00 – Msza Święta, 18.40 – adoracja z modlitwą. Kolejne spotkanie 13 czerwca w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie.

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1202
Wczoraj2004
Ogółem599052