TransmisjaNa żywo

Nasze zmysły, a wiara

Rzeczywista obecność Ciała i Krwi Chrystusa w Eucharystii nie da się rozpoznać zmysłami ani rozumem, a tylko wiarą. (św. Tomasz z Akwinu)

Czcij ojca twego i matkę

"Dzieci, bądźcie posłuszne w Panu waszym rodzicom, bo to jest sprawiedliwe. Czcij ojca twego i matkę - jest to pierwsze przykazanie z obietnicą - aby ci było dobrze i abyś był długowieczny na ziemi" (Ef 6, 1-3)

I Komunia Święta w naszej parafii

12 maja 2019 r. to pamiętna data dla 23 dzieci i ich rodzin, które w naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Dzieci po całorocznym przygotowaniu wraz z katechetą ks. Damianem mogły po raz pierwszy przyjąć Jezusa do swoich serc. Uroczystości komunijne rozpoczęły obrzędy przed wejściem do kościoła gdzie rodzice pobłogosławili swoje pociechy. Msza Święta to wyjątkowe spotkanie, jak mówił ks. proboszcz Dariusz Gościmiński, który przewodniczył całej uroczystości. Dzieci w atmosferze modlitwy, ubogacały Eucharystię: śpiewem, wierszami i posługą podczas liturgii. W homilii ks. Damian przypomniał, że Pan Jezus to nasz największy skarb, o który dzieci wraz z rodzinami mają dbać. Teraz wszystkie dzieci zaproszone są do udziału w białym tygodniu, w którym będą zbliżać się do Jezusa. Dziękujemy wszystkim za tę piękną uroczystość, a zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom. Dziękujemy za piękny dar ołtarza, jakim jest ornat. Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8, organiście, służbie liturgicznej i kościelnej oraz księżom - ks. Damianowi i ks. Dariuszowi. Szczęść Boże w drodze z Jezusem.

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1469
Wczoraj1936
Ogółem605338