TransmisjaNa żywo

Pocałunki miłości

Pan Bóg w Eucharystii składa nam pocałunki miłości. Zatem przyjmujmy z wielką wiarą i miłością Komunię Świętą. (św. Ojciec Pio)

Czyńmy dobro

"Kto zaś umie dobrze czynić, a nie czyni, grzeszy" (Jk 4, 17)

Trzech Króli - uroczystość Objawienia Pańskiego

6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie nazywana świętem Trzech Króli. Jest to dla nas wszystkich okazja do publicznego wyznania wiary. Możemy to zrobić m.in. poprzez uczestnictwo w orszaku oraz poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej, a następnie oznaczenie drzwi naszych mieszkań symbolem:

C✞M✞B 2020

Christus mansionem benedicat, co znaczy - niech Chrystus błogosławi temu domowi

Są to litery C M B, a między tymi literami są krzyże, a nie "plusiki" - dlatego wyraźnie powinny one być wypisane, jako dłuższa pionowa i krótsza pozioma linia na znak błogosławieństwa. Prośmy świadomie Jezusa Chrystusa o Jego błogosławieństwo, a nie Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ważne, aby napisać na drzwiach swego domu ten symbol, ponieważ w ten sposób wyznajemy swoją przynależność do wiary katolickiej, a jest powiedziane:

"Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie" (Mt 10,32).

Ważną rzeczą jest również okadzenie kadzidłem wszystkich pomieszczeń w domostwie. W tym dniu należy dołączyć do orszaków organizowanych w naszym mieście (początek godz. 12:00 niedaleko hali Podpromie). Polskie orszaki są organizowane na wzór ulicznych przedstawień, które od wielu lat przechodzą na przykład ulicami największych hiszpańskich miejscowości. Uczestnicy tych ulicznych jasełek niczym wędrowcy, którzy: „Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali” (Mt 2, 9) włączają się w ich przeżycie poprzez radosny śpiew kolęd, kolorowe stroje i założenie symbolicznych koron na swoje głowy.

Niech Bóg błogosławi wszystkim Parafianom.

 

RRz

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1959
Wczoraj1611
Ogółem540481