W końcu zrób coś...

"Zacznij od robienia tego, co konieczne, potem zrób to, co możliwe. Nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego." (św. Franciszek z Asyżu)

Czy to jest twój cel?

„Teraz zaś, wyzwoleni od grzechu, a oddani w służbę Bogu, macie pożytek w poświęceniu, a za cel żywot wieczny.” (Rz 6;22)

Trzech Króli - uroczystość Objawienia Pańskiego

Opublikowano: niedziela, 05, styczeń 2020

6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie nazywana świętem Trzech Króli. Jest to dla nas wszystkich okazja do publicznego wyznania wiary. Możemy to zrobić m.in. poprzez uczestnictwo w orszaku oraz poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej, a następnie oznaczenie drzwi naszych mieszkań symbolem:

C✞M✞B 2020

Christus mansionem benedicat, co znaczy - niech Chrystus błogosławi temu domowi

Są to litery C M B, a między tymi literami są krzyże, a nie "plusiki" - dlatego wyraźnie powinny one być wypisane, jako dłuższa pionowa i krótsza pozioma linia na znak błogosławieństwa. Prośmy świadomie Jezusa Chrystusa o Jego błogosławieństwo, a nie Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ważne, aby napisać na drzwiach swego domu ten symbol, ponieważ w ten sposób wyznajemy swoją przynależność do wiary katolickiej, a jest powiedziane:

"Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie" (Mt 10,32).

Ważną rzeczą jest również okadzenie kadzidłem wszystkich pomieszczeń w domostwie. W tym dniu należy dołączyć do orszaków organizowanych w naszym mieście (początek godz. 12:00 niedaleko hali Podpromie). Polskie orszaki są organizowane na wzór ulicznych przedstawień, które od wielu lat przechodzą na przykład ulicami największych hiszpańskich miejscowości. Uczestnicy tych ulicznych jasełek niczym wędrowcy, którzy: „Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali” (Mt 2, 9) włączają się w ich przeżycie poprzez radosny śpiew kolęd, kolorowe stroje i założenie symbolicznych koron na swoje głowy.

Niech Bóg błogosławi wszystkim Parafianom.

 

RRz

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania