TransmisjaNa żywo

Pasterz

"Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie" (Ps 21, 1)

Eucharystia...

"Eucharystia to autostrada do nieba" (Carlo Acutis)

Kleryk i diakon w audycji radia VIA

Do naszej parafii zawitał redaktor katolickiego radia VIA, aby nagrać kolejne odcinki do audycji "Chcę wiedzieć więcej", która jest emitowana w każdą I i III środę miesiąca o godz. 19:40 w lokalnym radiu VIA. 

„Chcę wiedzieć więcej” jest audycją wspólnot Odnowy w Duchu Świętym diecezji rzeszowskiej, w której poruszane są tematy dotyczące przede wszystkim Ducha Świętego i formacji wspólnotowej, ale nie tylko. Przedstawiane są w niej także świadectwa osób, które mówią w jaki sposób Bóg działa cuda w ich życiu. Wywiady, opinie i komentarze gości pogłębią naszą wiedzę na temat Ducha Świętego. Tak mało wiem, a chcesz wiedzieć więcej? – słuchaj właśnie tej audycji.

Posługujący obecnie w naszej parafii diakon Łukasz Ziemniak oraz kleryk Janusz Szczęch odpowiadali na pytania - Kim jest ksiądz? Co to jest powołanie i jak rozeznawać do czego jesteśmy powołani przez Boga? Jaką rolę pełni kapłan w życiu społecznym i w życiu Kościoła katolickiego. 

Zapraszamy do słuchania tych audycji we wrześniu (2.09 i 16.09) o godz. 19:40.

A oto jeszcze nie publikowane fragmenty audycji - jako zachęta i zapowiedź:

Archiwum audycji na stronie TUTAJ

RRz

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1452
Wczoraj1936
Ogółem605321