TransmisjaNa żywo

Nie bój się. Ufaj...

"Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was" (1P 5, 7)

Tarcza i podpora

"A jednak, Panie, Ty, jesteś dla mnie tarczą, Tyś chwałą moją i Ty mi głowę podnosisz" (Ps 3, 4)

Koncert organowy w naszej parafii

Dzisiaj w naszej parafii odbył się koncert organowy w wykonaniu Piotra Michalika. W repertuarze znalazły się utwory Johanna Sebastiana Bacha (preludium i fuga G-dur BWV 541), Samuala Scheidta (Cantio Sacra Vater unser im Himmelreich SSWV 104), Hansa Leo Hasslera (Canzon [in C]), Dietricha Buxtehudera (fantazja chorałowa Nun freut euch, lieben Christen g'main BuxWV 210) oraz Johannesa Brahmsa (preludium i fuga a-moll Wo09).

Piotr Michalik jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2014 roku ukończył Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie. W roku 2018 - Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina w Nowym Sączu. Brał udział w licznych konkursach muzyki organowej i uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich, które prowadzili światowej sławy organiści. Obecnie jest organistą bazyliki kolegiackiej pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. 

Podczas koncertu towarzyszył mu Patryk Moszkowicz, który sprawnie przekładał nuty panu Piotrowi. W kościele podczas koncertu było około sześćdziesięcioro słuchaczy. Koncert był transmitowany na żywo na naszym kanale Youtube. Posłuchajmy fragmentu koncertu poiniżej. Jest to utwór Johannesa Brahmsa (preludium i fuga a-moll Wo09).

RRz

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1434
Wczoraj1936
Ogółem605303