TransmisjaNa żywo

Pasterz

"Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie" (Ps 21, 1)

Nie poddawaj się...

"Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!" (Ga 5, 1)

Święto Przemienienia Pańskiego

6 sierpnia 2020 r. obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Musimy mieć świadomość, że Jezus może w każdej chwili odmienić nasze życie - życie, które da nam radość, nadzieję i wiarę w to, iż przyjdzie taki czas, że Pan odmieni nawet nasze ciała w tajemnicy zmartwychwstania i uczyni nas uczestnikami swojej chwały. To jest nasz cel - zbawienie, ciała zmartwychwstanie i życie wieczne. Zastanówmy się czy nie jest to dla nas ważne, albo nawet najważniejsze? Dlatego Święto Przemienienia Pańskiego jest dniem wielkiej radości i nadziei, że nasze przebywanie na ziemi nie jest ostateczne, że przyjdzie po nim nieprzemijająca chwała objawiająca się w Miłości Boga do człowieka. Warunkiem naszego przemienienia jest ciągłe wzrastanie duchowe, jest upartym naśladowaniem Chrystusa. Ta przemiana musi mieć podstawę już tu na ziemi, by do swej pełni mogła dojść w wieczności. 

W tym dniu Ewangelia prowadzi nas wraz z Chrystusem, Piotrem, Jakubem i Janem na górę Tabor. Tam Chrystus przemienił się wobec swoich Apostołów. Jego twarz zajaśniała jak słońce, a szaty stały się olśniewająco białe. To wydarzenie było objawione tylko trzem spośród uczniów Jezusa. "Błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli..." - mówi Pismo Święte. Co musiałoby się wydarzyć w naszym życiu, abyśmy uwierzyli? Nie na tym, jednak rzecz polega, abyśmy ciągle dostępowali niesamowitych cudów, zjawisk, wydarzeń nadprzyrodzonych, bo nie byłaby już to wiara, a wiedza i pewność. Ufność nasza powinna zatapiać się w tajemnicach naszej wiary przekazanej właśnie poprzez wydarzenia z życia Apostołów i samego Jezusa. To wszystko jest zapisane w świętym zbiorze tekstów natchnionych przez Dycha Świętego.  

Musimy karmić się Słowem Bożym, Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa - Syna Jedynego - Pana naszego. Ale, żeby tak się działo - należy nieustannie "korzystać" z Sakramentów Świętych. Spowiedź, Eucharystia i przyjęcie Ciała Jezusa do swojego serca jest "gwarantem" naszej przemiany, co doprowadzi nas do "...grzechów odpuszczenia, ciała zmartwychwstania i żywota wiecznego. Amen".

RRz

źródło fot. Wikipedia (Rafael Santi, fragment obrazu "Przemienienie Pańskie")

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1595
Wczoraj1936
Ogółem605464