TransmisjaNa żywo

Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale

Jezus powiedział: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (...) "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". (Mt 25, 31-46)

Druga niedziela miesiąca sierpnia

Utworzono: sobota, 07 sierpień 2021

Drodzy Parafianie i Sympatycy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie!

W miesiącu lipcu zwracaliśmy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe prac remontowych, których wymaga nasza świątynia. Przypomnijmy, że chodzi o remont tarasu nad wejściem głównym oraz usunięcie niedoróbek dekarskich skutkujących pojawieniem się niebezpiecznego dla zdrowia grzyba na klatce schodowej wiodącej na chór. Dzięki Waszej ofiarności, przez cały miesiąc udało się zgromadzić 40% potrzebnych środków. Bóg zapłać!

W tym samym czasie przeprowadzono renowację posadzki w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Koszt tej inwestycji wyniósł 8 200 zł.  

Tradycyjnie, w drugą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby parafii. Dnia 8 sierpnia, zbiórkę przy drzwiach naszej świątyni prowadzić będą członkowie rady parafialnej. Z tego też powodu nie będzie zbierana składka w czasie mszy niedzielnych. Dla osób, które nie mogą w tym terminie wspomóc to wspólne dzieło, przygotowaliśmy specjalne cegiełki remontowe, na których w przejrzysty sposób zostały opisane różne, dostępne formy wsparcia: gotówkowe i bezgotówkowe,  fizyczne i elektroniczne. Cegiełki można pobrać ze stolika z gazetami. Przypominamy, że środki przekazane na konto parafialne należy opisać tytułem „remont kościoła”, a ich wysokość można odpisać od podatku przy okazji składania rocznej deklaracji podatkowej.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie i okazane wsparcie! 

 

Może nie dziś, bo nie masz jak, ale może za tydzień lub miesiąc uda Ci się wygospodarować choćby drobną kwotę i przekazać na remont naszej świątyni. Możesz to zrobić w następujący sposób:

  • składając ofiarę do koszyczka po mszach świętych w drugą niedzielę miesiąca;
  • składając ofiarę w kopercie opisanej "remont kościoła" na tacę w kościele w każdą inną niedzielę;
  • składając ofiarę w zakrystii lub kancelarii parafialnej za pośrednictwem terminala do płatności bezgotówkowych;
  • za pośrednictwem ofiaromatu ustawionego za ławkami w nawie głównej;
  • robiąc przelew na subkonto parafialne z wykorzystaniem bramki internetowej Taca on-line 
  • robiąc przelew bezpośrednio na konto parafialne nr 61  1020  4391  0000  6502  0056  4120 w banku PKO BP, tytułem: „remont kościoła”.

Możliwości jest wiele, bo i potrzeb nie brak. Głęboko wierzymy, że razem jesteśmy w stanie zrobić wiele dobrego dla naszej wspólnoty parafialnej, której wspólnym celem powinna być m.in. troska o świątynię.

z darem modlitwy,

Rada parafialna na czele z księdzem proboszczem

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Wpłaty na potrzeby parafii (remonty)

Informacja

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj696
Wczoraj1771
Ogółem1356181