TransmisjaNa żywo

Zachowujmy jedność Ducha

"Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój" (Ef 4, 3)

Wieczór uwielbienia

Utworzono: wtorek, 20 lipiec 2021


W środę tj. 23.07.2021 r. odbędzie się wieczór uwielbienia w naszej świątyni. Rozpoczęcie wieczoru uwielbienia będzie po Mszy świętej o 18:00. Uwielbienie Boga poprowadzi ks. Zbigniew wraz z grupą z Sokołowa Młp. "Shema Israel".

Czym jest wieczór uwielbienia?

Najprościej mówiąc jest to spotkanie, podczas którego wierni w sposób radosny wyrażają Bogu chwałę i wdzięczność poprzez modlitwy, pieśni i inne praktyki religijne. Takimi wzorami uwielbienia Boga są np. psalmy. Charakteryzują się osobistymi przeżyciami, co do radości z tego, że Bóg jako nasz Stwórca powołuje nas do życia z Nim w wiecznej relacji i komunii. To radość z Miłości, jaką obdarzył nas Bóg. Wieczory uwielbienia to czas na wyśpiewywanie wraz z chórami aniołów chwały Bogu Ojcu przez obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie pod natchnieniem Ducha Świętego. Tylko dzięki łasce Ducha Świętego każdy z nas może uwielbiać Boga. To czas na przepraszanie, jako nasza skrucha, ale też dziękowanie i radość. 

Każde ze stworzeń Bożych - czyli np. prawdziwy chrześcijanin powinien oddawać cześć i chwałę swemu Stwórcy. Podczas każdej Mszy świętej wołamy: "Święty. Święty, Święty - Pan Bóg zastępów - pełne są niebiosa i ziemia chwały Twojej. Hosanna na wysokości. Błogosławiony, który idzie w Imię Pańskie. Hosanna na wysokości". Bóg jest święty, dlatego spotkanie z Nim jest wyrazem naszej miłości, a także naszej adoracji Boga. To czas, który powoduje, że oddajemy swój czas dla Boga, że pragniemy już tu na ziemi adorować i uwielbiać Boga za wszystko. 

Zapraszamy. Jeśli chcesz adorować Boga, dziękować i uwielbiać - przyjdź i poświęć swój czas dla Boga, bo Bóg jest zawsze z nami, tylko my, jako ludzie nie poświęcamy wiele czasu Bogu. Uczmy się już tu na ziemi uwielbiać Boga, bo jest to naszym celem w wieczności. Spraw, aby twoje serce było napełnione Duchem Świętym. Zechciej tylko, a łaska Boża sprawi, że twoje serce będzie wychwalało Boga. Odwagi. Nie usprawiedliwiaj się, nie tłumacz się, że brak czasu, że może innym razem - to złe podszepty szatana. Zrób wszystko przeciwko złym podszeptom - to wielka walka duchowa, która trwa, ale warto podjąć wyzwanie złu i uwielbiać Boga.

RRz.Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Wpłaty na potrzeby parafii (remonty)

Informacja

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj583
Wczoraj1771
Ogółem1356068